Društvo Nikšićanka Konstantina Vojinović počela štrajk glađu

Vjeruje da je kao humanista zaslužila od lokalne uprave stan ili da joj se plaća kirija od 250 eura

Foto: Pobjeda/Ratko Perošević

Izrevolitirana što je ni nakon nebrojeno insistiranja ne primi predsjednik Opštine Marko Kovačević, ali i zbog toga što lokalna uprava neće da joj riješi stambeno pitanje, Nikšićanka Konstantina Vojinović započela je polusatni štrajk glađu, a od sjutra će po više sati protestovati ispred zgrade SO.

Vojinović smatra da je svojim humanitarnom radom zaslužila da ima sopstveni krov nad glavom, jer je, kako tvrdi, i sama doprinijela da stambeno pitanje riješe brojne porodice u Nikšiću, a prije nekoliko godina je i donirala bubreg svom sugrađaninu, osnovala Narodnu kuhinju…

“Samohrana sam majka, živim sa kćerkom privatno, a svojevremeno sam se odrekla stana na Kapinom Polju kada se gradio objekat za 12 porodica. Tamo je nekad bilo 14 stambenih jedinica, jedna komšinica i ja smo se odrekle stanova, a u međuvremenu je njoj obezbijeđen krov nad glavom. Poslala sam desetine mejlova predsjedniku Kovačeviću i danima već pokušavam da se sastanem sa njim, ali bezuspješno. Morala sam se odlučiti na ovaj potez, jer svojevremeno sam se prethodnim rukovodstvom lokalne uprave dogovorila da mi plaćaju stanarinu ili da mi obezbijede stan, ali u te svrhe ništa nije predviđeno ni ovogodišnjim budžetom. Nije mi niko iz Kovačevićevog kabineta odgovorio čak ni na zahtjev da opredijele sredstva za Narodnu kunjihnju, a najmanje sam tražila od svih u Crnoj Gori”, kaže Vojinović, dodajući da je jedino od Tatjane Perović dobila odgovor u kome se navodi da je odbijala stanove koji su joj do sada nuđeni, što nije tačno.

Kaže da je njen slučaj uvijek navodno u proceduri.

“Dobijam stotinu eura mjesečno za kiriju, a tražila sam da se poveća na 250, ali oni su mi prvi put nakon četiri godine tražili da im dostavim ugovor o stanovanju. Navodno, uvijek je moj slučaj u proceduri i razmatra se. Donor sam bubrega, nedavno i opresana zbog karcinoma, sumnja se da imam još jedno oboljenje i ne mogu dugo da štrajkujem, ali spremna sam da se žrtvujem za svoje dijete. Mene isključivo interesuje da se sastanem sa Kovačevićem, a mislim da sam, s obzirom da sam izgradila i 24 stambene jedinice za druge makar zaslužila da mi se riješi stambneo pitanje. Ponudiću im nekolika uslova, da stan bude uslovan, da nema vlage, da ne bude konfliktna sredina ili da mi plaćaju stanarinu 250 eura mjesečno. Mogu da mi dodijele i neki urušeni objekat, a da ga ja prevedem na sebe i renoviram uz pomoć prijatelja”, kategorična je Konstantina Vojinović.

Ističe da neće ni pominjati to što se još ne zna da li se u ovogodišnjem budžetu našalo mjesta za Narodnu kunhinju kojom rukovodi NVO koju je ona osnovala.

“Nudila sam lokalnoj upravi i da oni uplate novac nekom od marketa iz koga bi mi preuzimali neophodnu hranu, ali i to je u proceduri. Mnogo je ljudi na rubu egzistencije, Narodna kuhinja, zahvaljujući brojnim donatorima, i dalje radi, a ne bih voljela da doživi sudbinu one u Budvi”, riječi su Konstantine Vojinović.

Marko Kovačević juče je bio službeno odsutan i iz njegovog kabineta je potvrđeno da će se oglasiti kada sagledaju kompletnu situaciju i problem sa Konstantinom Vojinović.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Marija
Gost
Marija

Dje si parkirala bijelog audija od 30.000e koji vozis po gradu. Vidi se i po garderobi i ponasanju sta je u zadnje vrijeme… Upadas u oci svima.

mnmn
Gost
mnmn

kad imas para za silikone ,teba da imas i za kiriju

Vratih se
Gost
Vratih se

Svaka čast gospođo, ali od Marka K. očekivati pomoć, veoma teško. Dako se desi , ali sumnjam. Vama i vašoj kćerci želim dug i srećan život.

Crnogorka
Gost
Crnogorka

Zivjela dobra i humana zeno zaslužila si

Send this to a friend