Ekonomija

Nimanbegu: Sezona u Ulcinju za sada nije ispunila očekivanja

Ulcinj

Utiske o ljetnjoj sezoni sumiraju u Ulcinju. Prvi čovjek tog grada kaže da je turista manje nego ranije. Imaju međutim jasne planove za bolje korišćenje plaža i zaštitu prirodnih resursa bez ustupanja prostora investitorima na način koji bi ugrozio interese zajednice.

Turistička sezona u Ulcinju, priznaje predsjednik Opštine Genci Nimanbegu, za sad, nije ispunila očekivanja.

“Turistička sezona u opštini Ulcinj je jedna od sezona koja sigurno beleži manji broj turista nego što je ranijih sezona i to se potvrđuje okupljenim podacima koji smo do ovog trenutka mogli sakupiti i na to utiče dosta neke odluke koje su rađene u toku početka ove godine, koje su dovele do toga da se kasnilo sa rešenjima, dokumentima, da se uvode posebno ovde, mislim, na korisnike prostora u području morskog dobra”, kazao je predsjednik opštine Ulcinj Genci Nimanbegu.

A problemi i izazovi koje treba rješavati su brojni, kaže Nimanbegu.

“Znači, od vodosnabdijevanja, od snabdijevanja strujom, od čistoće grada, rješavanja problema parkinga, rješavanja problema buke. S druge strane imamo investicije koje su sada počele da pokazuju, a to je recimo semaforsku signalizaciju na ulazu u grad da bi smanjili problem koji imamo prilivom dnevnih gostiju ili gostiju koji dolaze iz pravca magistrale od Bara, put Ulcinja”, istakao je on.

Ulcinj je poznat po svojoj dugoj obali i prirodnim ljepotama. Lokalna uprava ima jasne planove za valorizaciju plaža i zaštitu prirodnih resursa, ali bez ustupanja prostora investitorima na način koji bi ugrozio interese zajednice.

“Valorizacija ne samo velike plaže, nego obale Uljcinja i celog utvrđenja našim strategijskim planovima i planovima razvoja i urbanističkim planovima. Način koji je vlada tada želela da uvede investitora kroz prozor i da se bogatstvo celokupne zajednice ustupi investitoru za nas je neprihvatljiv i to ostaje kao naš konačni stav”, naglasio je Nimanbegu.

O lokalnim izborima u istom danu.

“To je odluka koja je dobra. Ja jedino termin održavanja izbora u junu mjesecu 2027. godine ocijenim problematičnim jer trebalo je ići ili da budu u aprilu ili u oktobru mjesecu iz mnogo praktičnih razloga”, smatra Nimanbegu.

Kako se ljeto bliži kraju, u Ulcinju su najavljeni brojni kulturni događaji kojim će promovisati lokalne poljoprivredne proizvode, ali i doprinijeti dužoj turističkoj sezoni.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Burin
Gost
Burin

Semaforska signalizacija je postavljena prije 40 godina. Sad su je samo popravili. Ne pominje se divlja gradnja, koja je napravila da imamo smjestajne kapcitete da primimo sve goste koji dodju u Crnu Goru. Jako ruzna slika uzrokovana prethonim su ljudikoji 24 sata stoje uz ulice, sa natpisom apartmani u rukama. O razrovanim putevima, vodi, struji, prljavstini da i ne govorimo.

Djuka
Gost
Djuka

Sad ce tej je kraj avgusta sezona tek pocinje bice to ipreko ocekivanja do kraja sezone garant

Irina
Gost
Irina

Ma nikad veća guzva i u UL i na obali.. na znam zašto kazu da sezona nije uspela..

Sve vi cvjetalo
Gost
Sve vi cvjetalo

Kad bi mao cistiji bili, mozda bi vam i dolazili ljudi. Ne svodi se sve na zakupce plaza, koji su privilegovani i plaze dijele kao plijen. Izgledate kao zapustena kasaba. Dok ne rijesite osnovne higijenske uslove, ne ocekujte povecanje turista.

Send this to a friend