Osnovne životne namirnice – brašno, hljeb, ulje, skuplje su od pet do 15 centi. Nulta stopa poreza na dodatu vrijednost (PDV) na ove proizvode prestala je da važi 1. januara, zbog čega je došlo do poskupljenja u crnogorskim prodavnicama.
Sa novom godinom, osnovne životne namirnice će se, shodno izmjenama Zakona o PDV-u, oporezivati sedam odsto.
Vraćanje niže stope PDV-a na osnovne životne namirnice predložila je Vlada Crne Gore.
PDV je ukinut u maju ove godine, kao jedna od mjera za zaštitu standarda građana. U Vladi su ranije ocijenili da ukidanje poreza nije dovelo do značajnog pada cijena tih proizvoda.
Očekuje se da će Ministarstvo finansija, do proljećnog zasijedanja Skupštine, uraditi analizu učinka vraćanja niže stope PDV-a na osnovne životne namirnice, nakon čega će odlučiti hoće li ponovo ukinuti PDV.




Srecan bozic. Evropa sad.
Da citiramo oca Rafaila: “Heroin loš i nikakav, voda skupa, preskupa”
Prazni novcanici dug je janoar sviraj do plate sledece
Cijeli svijet je u krizi i inflaciji,tako da moze biti na vlasti bilo ko opet ce biti i skupo i preskupo.
Evropske cijene SAD….HA HA HA…SRETNO VAM CRNOGORCI..SAMI STE TRAZILI..crnogorke oprostite vi niste krive za ovo jedine ste imali kuraži izać na ulicu ali nema muških više..može ura ..i treba ..ovce su za šišanje vazda bile
Sad ce to Spajke zvani Mickej da sredi, ne brinite!
A gorivo?
Ajmo 10 bambija za mickeja i jackobsa! Opaaa!
Osvežilooo!!!
Manje masnog zdravije je i bez leba
Niko se ne buni ,deri
Ljudi samo ako glasamo Evropu sad Demokrate i Uru možemo izaći iz ove muke ekonomske i svake druge u koju su nas uvukli dps takozvani sdp i df!
💪🤩🍻
Primijetili smo, po cijenama hahahahha
Oni su te i doveli do ovoga
Evropa sad , Demokrate i URA svi oni na smetište istorije i u Spuz boze zdravlja …..
Nešto ne pamtim ovakve cijene prije ovoga “oslobođenja”. Otkad je dritan tu sve je po đavolu pošlo, a tebe treba žaliti iskreno ako još u njih vjerujes. Dobro treba da se zapitaš koliko ti je stalo da živiš u normalnoj zemlji. Greota
Cijene su posledica opste krize u svijetu nastale ratom u Ukrajini i ona nije postedjela nijednu zemlju na svijetu
Kriv je “odlazeći” odnosno sad je “ostajući” Dritan, a ne gorivo i sankcije Rusiji🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤩😘
Malo brašna malo kajmaka i parče pečenice i eto .
U nove pobjede .
Skupo .
SkupO .
Neka su. Osvežilo.
Lijepa čestitka za Novu godinu i božićne praznike !!!
Evropa saaaaaaaad….opet ih glasajte, pih!
E ovo je prava cestitka za novu godinu
Super pogotovo za radnike koii rade u privatnom sektoru i kojima je plata zadnjih 15 god ista sramotaaaà sve po jadnom narodu
Sve treba po 1€ do 2€ dići cijene sad primate minimalnu 450€ to je masa ne znate što ćete sa parama eto vam Evropa Sad pa se slikajte śnjima upropastili su drzavu…..
URA, URA. 👎Dizi ima se moze se .
Glasali ste za Evropa sad.
Pa ti razduzi tih 150€ viska ako ti smeta….. No neces
Evropa malo śutra, blago nama s vama !
Opet osvjezilo.URAaaaaa
Evropa sad! Samo ih nastavite glasati!!!!
Dizi sve duplo evropa sjutra ….posijali su spajki i jejkob pcenice i maslina otvorili fabrike bitkoina za curke ….idemo nissss
Samo dizite, litijasi se hrane u spc njima nije problem imaju za burek sgvič i brašna.
I na Cetinje se pola hrani u narodnoj kuhinji MCP a pljuju je pojedini hljeb koji ih hrani.