Ekonomija

Vlada ponovo razmatra program ekonomskog državljanstva

Kako prenosi Dan, u pitanju je predstavnik iste advokatske kancelarije iz Ciriha koja je 2010, kada je program prvi put najavljen i potom suspendovan, bila zainteresovana za saradnju sa Vladom.

Program koji se bazira na investicionom sticanju državljanstva Kalin je usavršio još 2006. godine, na ostrvskoj državi Sveti Kits i Nevis. Iako je ta država prodavala državljanstvo za investicije od 1984, od sredine 2006, uz Kalinove savjete, počela je masovno da štampa pasoše za investicije vrijedne 250.000 dolara, što je danas jedini uslov za sticanje državljanstva te zemlje.

Kalin je za Bloomberg kazao da su za njegov program, osim Crne Gore, zainteresovane Slovenija, Hrvatska i Albanija.

„Određeni podaci pokazuju da su investitori za legalnu kupovinu pasoša prošle godine potrošili dvije milijarde dolara. Ta cifra će se u budućnosti samo povećavati“, kazao je Kalin.

Crna Gora je 2010. godine pokrenula program ekonomskog državljanstva, od kojeg se odustalo na zahtjev EU. Vlada je tada planirala da pasoš ponudi svima koji investiraju minimum pola miliona eura, a dio tog iznosa bi bio direktno uplaćen državi.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Anonimni
Gost
Anonimni

Sve smo prodali, jos su
Sve smo prodali, jos su jedino pasosi ostali. I kad njih prodamo, sto cemo onda?

Anonimni
Gost
Anonimni

Ovo je pogrešan pristupOvo je pogrešan pristup problemu ili rješenju stvari.Mi treba strane investitore da privučemo manjim porezima i drugim naknadama,bržim dobijanjem raznih dozvola i odobrenja i smanjivanjem svake moguće birokratije,čekanja i neizvjesnosti,treba obećati i garantovati sigurnost i zaštitu u poslovanju,a ne mijenjati im propise svako malo,podižući poreze i druge namete i uvođenje novih nameta i ako nisu ,,darežljivi” ili… Više »

Anonimni
Gost
Anonimni

ne treba crnoj gori ulaganjene treba crnoj gori ulaganje iz stranih drzava, samo da se donesu kvalitetni zakoni koji ce se postovati tj primjenjivati, i bice dovoljno ljudi koji ce uloziti…. ovako se normalnome ne isplati, jer ako nema “ledja”, dzabe mu sve… sto dovodi do zakljucka – da je crna gora pravna drzava u stvarnosti, ne samo na papiru,… Više »

pabloeskobar
Gost
pabloeskobar

Može li to državljanstvo
Može li to državljanstvo umjesto para da se plati nekom robom,recimo hašišom,marihuanom ili slično ili da platimo to novcem dobijenog od pranja novca i drugim kriminalom, jer iz Kolumbije postoji veliko interesovanje za takvo državljanstvo koje se može dobiti takvom robom ili uslugom.

Send this to a friend