Država je Dušku Šariću dužna gotovo 15 miliona eura zbog navodne materijalne štete njegovoj nekadašnjoj građevinskoj firmi “Mat company” dok je bila pod državnom kontrolom, u vrijeme kada je on bio optužen za pranje novca, stoji u presudi pljevaljskog Osnovnog suda koju je krajem februara potpisala sutkinja Sanja Aničić, pišu Vijesti.
Iz kancelarije Zaštitnika imovinsko-pravnih interesa Crne Gore, uložili su žalbu na tu nepravosnažnu odluku, tvrdeći da pljevaljski sud pogrešno i nepotpuno utvrdio činjenično stanje.
“Usvaja se tužbeni zahtjev tužioca pa se obavezuje tužena da tužiocu na ime naknade materijalne štete isplati ukupan iznos od 14.703.177,337 eura sa zakonskom zateznom kamatom na taj iznos počev od 21.02.2025. godine pa do konačne isplate i to: 4.685.842,21 eura na ime izmakle dobiti i 682.254,37 eura na ime vraćanja plodova od oduzete imovine, 6.683.577,547 eura na ime naknade materijalne štete zbog umanjenja vrijednosti imovine u vrijeme vraćanja u odnosu na vrijednost imovine u vreme oduzimanja, 2.651.503,21 eura na ime naknade materijalne štete zbog umanjenja vrijednosti imovine koja je nastala po osnovu nenaplaćenih radova i troškova materijala”, stoji u presudi u koju su “Vijesti” imale uvid.
Pljevaljska građevinska firma “Mat company” prije pet godina je promijenila ime u “Level ing”. U presudi se navodi da je Šarić izvršni direktor, dok na sajtu Centralnog registra privrednih subjekata stoji da to mjesto pokriva Šarićev bliski prijatelj Jovica Lončar, koji je uz firmu “MATENIKO LLC” – USA i osnivač, ali i ovlašćeni zastupnik.
Pljevljak Duško Šarić, brat optuženog Darka Šarića, uhapšen je 15. novembra 2010. godine u Pljevljima, nakon što su italijanske vlasti izdale nalog za njegovo hapšenje u međunarodnoj akciji “Loptice”. Lončar je uhapšen u maju 2011. godine u Podgorici, a optužnicom im se na teret stavljalo da su se u periodu od 24. jula 2006. do 28. februara 2011. udružili da putem bankarskog i finansijskog poslovanja prikriju porijeklo novca, za koji su znali da je pribavljen navodnom prodajom narkotika, u ukupnom iznosu od 21.353.879,22 eura.
Optužnicu protiv njih 2012. godine podigla je specijalna tužilteljka Đurđina Ivanović.




Saricu, ako ih poklonis spci pocecu lose da mislim o tebi. Inace, u zdravlje ih trosio.
Ovo ni Pablo Eskobar nebi uspio.
Ja baš mislim da prvo kod nas treba svaki političar i svaki sudija prvo idu u zatvor na godinu dana pa onda da se postave na svoje funkcije uz mogućnost da se tamo vrate ako budu dozvolili da se dese ovakve stvari.
Evo, bas mislimo da je sasvim u redu da mi, gradjani CG, platimo Darku Saricu 15 miliona.
Odlično!
Osnovni sud presudio… iz Pljevalja. I da smatramo da taj sudija nije u dzepu Sarica? Daj ne zasmijavajte narod.
Nije duzna drzava to smo mi gradjani, nego specijalna tužiteljka Ivanovic im je duzna i sudija koji je presudio da mu isplate stetu iz svoga dzepa
Banana Republic!
A što ćemo sad Pljevljaci (90 posto litijaši)
Bruka sramota
Evo litijasi da isplate brata konacno
Svašta… Pa za ovo sudstvo mora hitno da prodje reforme sve veze vezice kumstva i ostale stvari. Poznati kriminalci umjesto u zatvoru dobijaju pare
Sta to bi?
AAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAAAAA MAJSTOREEE!!!! HAHAHAHAHAH
Posteni momci, krenuli sa 20 eura sad imaju 200 miliona. Kako?! Pa u CG je sve moguce. Sramna presuda
Pljevlja, a?
odakle njemu pare da bi drzava bila duzna za to? Treba pohapsiti pola tuzioca i sudija zbog loseg rada i stete prema drzavi
Ovo što mu se duguje nek plati tužiteljka Đurđina Ivanović sa onima koji su je postavili na to mjesto.
To neka mu MANS plati, jer je MANS insistirao da se pohapse bez dokaza.
Nek im dps plati,ko sto je moga i za radnike.omrcene,drugi