Hronika

Rečević pokrenuo postupak protiv šefa cetinjske policije

Miloš Vučinić

Načelnik podgoričkog Centra bezbjednosti Jovica Rečević kazao je za CdM da je pokrenuo disciplinski postupak protiv svoga podređenog – načelnika Odjeljenja bezbjednosti Cetinje Miloša Vučinića zbog teškog disciplinskog prestupa.

<<<Stojanović naložio postupak protiv šefa cetinjske policije<<<<

Podsjećamo, direktor Uprave policije Slavko Stojanović naložio Rečeviću hitno utvrđivanje odgovornosti načelnika OB Cetinje Miloša Vučinića zbog nezakonite upotrebe sredstava prinude i neblagovremenog dostavljanja izvještaja o upotrebi sredstava prinude.

Vučinić je, kako je tada saopšteno iz policije, sredstva prinude primijenio 20. februara prema M.I. (31) sa Cetinja, koji obezbjeđuje bezbjednosno interesantno lice M.Đ.

Vučinić je prema M.I. primijenio za vrijeme hapšenja Sava Lipovine, osumnjičenog za pokušaj ubistva na Cetinju.

“S obzirom na pripreme i aktivnosti koje su se pripremale za hapšenje Lipovine, u cilju sprečavanja bjekstva i pravovremenog reagovanja načelnik OB Cetinje Miloš Vučinić je bio uključen u realizaciju akcije. Vučinić je naime, prišao vozilu i u toku prilaska nije primjetio ruke M.I. Načelnik je vozilu, u kojem se nalazio M.I, prišao zajedno sa policijskim službenicima R.P. i S.Č. Načelnik OB Cetinje je izdao naređenje M.I. da izađe iz vozila, dok su prilazili vozilu, na što se on oglušio i pored više izdatih naređenja. Načelnik Vučinić je nakon toga primijenio fizičku snagu u cilju sprječavanja pružanja otpora i ometanja sprovođenja službene radnje”, navode u UP.

Prilikom upotrebe sredstava prinude M.I. nije zadobio povrede.

Rečević je o tome Stojanovića usmeno obavijestio, a onda i pismeno, da je Vučinić na Cetinju upotrijebio sredstva prinude – fizičku snagu prema M.I. sa Cetinja, o čemu je sačinio i dostavio izvještaj o upotrebi sredstava prinude.

Nakon uvida u dostavljene spise predmeta, Rečević je istakao da su sredstva prinude zloupotrijebljena.

Zato je Stojanović Rečeviću da odmah preduzme mjere za utvrđivanje odgovornosti Vučinića, zbog počinjene povrede službene dužnosti – nezakonite upotrebe sredstava prinude kao i neblagovremenog dostavljanja izvještaja o upotrebi sredstava prinude.

Vučinić je bio komandant Posebne jedinice policije, načelnik Odjeljenja bezbjednosti Danilovgrad i šef Centra bezbjednosti Herceg Novi.

Od prve polovine 2014. nije bio u policiji, tada je obavljao dužnost koordinatora bezbjednosti u kompaniji “Montenegro Airlines”.

Prošle godine bio je  kandidat za direktora Policijske akademije u Danilovgradu.

S.Đukanović

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
gagi
Gost
gagi

Dodji ti Recevicu i Slavko Stojanovic pa vi “prevaspitajte” ovu druzinu sto “posteno zaradjuju” za zivot kod kriminalaca,koji “otrovase” omladinu ili ostavite ljude da “rade” sto god hoce,ali kad pocnu levori raditi,sto cete onda.

Advokat Maric
Gost
Advokat Maric

Prvo, pretukao je građanina koji nije pružao otpor i dobio samo disciplinsku mjeru.Tužilaštvo nije ni pokrenulo postupak protiv policajca a moralo je jer je ugrozio ljudska prava.Drugo,Knežević za guranje policajca dobija 4 mjeseca zatvora.Jasno kao dan da je kompletno pravosuđe pod potpunom političkom kontrolom DPSa.Ova dva primjera daju najbolju sliku da nijesu svi jednaki pred zakonom.

Mne
Gost
Mne

A u to ne sumnjamo Milsa,nema većeg junaka na CT od Milosa,a jos kad obuce uniformu jaoooo mnogo je opasan dasa dok tuce službenim pistoljem gradjane Crne Gore.

Cdm
Gost
Cdm

Kod nas izgleda tesko moze naprijed

Dukljanin
Gost
Dukljanin

Vucinic je 100% ispravno postupio…umjesto nagrada on po obrazu dobija…

Milsa
Gost
Milsa

Miloš je sposoban i nije kukavica!

Send this to a friend