Hronika

U Srbiji uhapšen predsjednik borda direktora Instituta Simo Milošević

Institut Simo Milošević (Foto: RTCG)

Srpska policija uhapsila je protekle sedmice sedam osoba među kojima je i predsjednik Odbora direktora Instituta Simo Milošević u Igalu, Predrag Dragojlović, zbog sumnje da su kao organizovana kriminalna grupa nezakonito prisvojili preko tri miliona eura, piše Monitor.

Crnogorski i preostali regionalni mediji nijesu objavili ovu informaciju.

“Nadležni organi u Srbiji sumnjaju da je organizator B.Č. organizovao ostale osumnjičene da u periodu od decembra 2023. do novembra 2025. godine kreiraju lažni dug u poslovnoj dokumentaciji PD ,,Bleecker” d.o.o., čiji je vlasnik Predrag Dragojlović, a kako bi se „vještački stekli uslovi za otvaranje stečaja nad tim privrednim preduzećem”, prenosi ovaj medij.

Firma „Bleecker doo“, čiji je stoprocentni vlasnik Dragojlović je registrovana u Herceg Novom i Beogradu, s tim što je prva aktivna, a druga u stečaju.

Kako piše ovaj medij, sumnja se da su dio novca, najmanje 200 hiljada eura uložili u izgradnju hotela u Crnoj Gori.

Naime, u aprilu 2023. počela je rekonstrukcija zadužbine Nikole Musića Pođanina (1760 – 1835 ) u Starom gradu, na Belavisti.

To zdanje, u vlasništvu Manastira Savina, planirano je da postane hotel, prema navodima medija da su Mitropolija crnogorsko-primorska, odnosno Manastir Savina i beogradski biznismen Predrag Dragojlović potpisali ugovor o 30-godišnjem zakupu.

Dragojlović je za člana odbora direktora Instituta Simo Milošević izabran u februaru ove godine ispred Razvojne banke Crne Gore, zajedno sa Petrom Rakčevićem i Šefikom Nišićem ispred kompanije Vile Oliva, Pavlom Obradovićem ispred Vlade i Goranom Čabarkapom ispred Fonda zdravstva.

Navodno je prijatelj predsjednika Opštine Herceg Novi Stevana Katića koji je kadar Demokrata.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Karatoč
Gost
Karatoč

Radio TV Herceg Novi ovu vjest još nije objavio! Čekaju da se Katić vrati sa vikenda, da im da smjernice šta i kako da njegov medij obavijesti ćutljivu večinu Novljana.

Mane
Gost
Mane

Okupacija Srbije ne prestaje.

Aboridzin
Gost
Aboridzin

Rakcevicu jel ovo istina da si se ufatio sa srbadijom radi para?

Obican crnogora
Gost
Obican crnogora

Rakcevic ie veliki akcionar Inst.Simo M. ,pa po tom osnovu ima predstavnike u Upavnom odboru Instituta.Nema nikakve veze sa ovim navodima iz teksta.

freeMNE
Gost
freeMNE

I CS naravno u kombinaciji…

Druga dama
Gost
Druga dama

Hvala SPC, samo sire ljubaaaaav i pomireeeeeenje!
Tek ce te da saznate kako kradu CG ovi sto bi da ista nestane!

simklisert
Gost
simklisert

pravi razlog zboc cega se digla vasolika srbija i ovi nasi kad je predlozen zakon za vracanje crkvene imovine drzavi Crnoj Gori

Mirko Petrovic
Gost
Mirko Petrovic

Katicev intimus, nece ni on sad smjet put Srbije..

Lepa
Gost
Lepa

Mene bi iznenadilo da Katić nema nekretninu u Beogradu na vodi. Šta će jadnik u tom slučaju?

CG Vječna
Gost
CG Vječna

Svugdje su popovi umiješali prste od biznisa, kriminala, korupcije pa do učešća u Vladi.
Vjera je nešto strano za njih.

Tomo
Gost
Tomo

Svetsavska hobotnica

Ivan
Gost
Ivan

Popovi u sve kombinacije !!!!

Krivosije smrde
Gost
Krivosije smrde

Ubljanin pokvareni

Herceg Novi
Gost
Herceg Novi

Što Katić ne brani prijatelja ??

Uzas
Gost
Uzas

Da radi policija pisao u hn imali bi zatvorenih nn lica mnogo

gwido
Gost
gwido

Ugrozeni srvistanci…sve crkva izdaje…

Olala njihaha
Gost
Olala njihaha

Mafija u dealu s drzavom u Institut
Nista novo

Nikola
Gost
Nikola

Hapsi Becicu svoje.

jado
Gost
jado

najbolje da podje od kuce,majka, brat, tetka, ujak……..

Janez
Gost
Janez

Je li on radio studiju restrukturiranja ili aZarko Rakcevic! Kako je kupio akcine od Vlade Srbije! ZAJEDMO PRAVE HOTELE PO HN! SDT!@

Crni
Gost
Crni

Oce li ko hapsti popa koji je odobrio gradnju hotela?

Sanja
Gost
Sanja

Sigurno je pošteno zaradio pare

Nikola
Gost
Nikola

Baš neki fin čovjek, toliko o tome koliko vlada želi dobro institutu pa dovodi ljude iz Srbije da upravljaju sa njim

Monah Hokaj
Gost
Monah Hokaj

I ođe je postavljen da uradi isto. Velili prevaranti su došli na vlast, dps je smijesan za ovu vladajucu vecinu

Mne962
Gost
Mne962

Pustit ce ga sjutra.Pun je kao brod a ima dobre polslovne i privatne veze sa crkvom Srbije.

Rosa
Gost
Rosa

Kupio pola Novoga.

Strong
Gost
Strong

Bruka sve pred ocima naroda 🤢🤮

Lepa
Gost
Lepa

“Kupio”, ali ne po cijeni koju bi prosječan građanin morao da plati. Kad će više da oduvaju Aciku sa vlasti, pa da za njim odu i ovi novski i crnogorski lopovi.

Send this to a friend