Tivatska policija je, sprovodeći mjere i radnje na suzbijanju krivičnih djela protiv platnog prometa i privrednog poslovanja uhapsila V.R.(30), koji je kako se sumnja, kao zaposleni u Pošti na poziciji poštara, prisvojio 11.000 eura, saopštila je Uprava policije (UP).
“Naime, policija je postupajući po prijavi upravnice Pošte Crne Gore AD Tivat, od 18. aprila 2024.godine, u kojoj je ista navela da je V.R. kao zaposleni u Pošti na poziciji poštara, prisvojio novac koji mu je bio povjeren na radu, na način što je, kako se sumnja, 18.04.2024. godine, nakon preuzimanja zaduženog novca za raspodjelu dječijih dodataka i materijalnih primanja, za sebe zadržao novac u iznosu od 11.323,63 eura, a na štetu Pošte Crne Gore”, kazali su iz policije.
V.R. je tom prilikom ukrao i motocikl u vlasništvu Pošte Crne Gore, koji mu je dat na korišćenje, nakon čega se udaljio u nepoznatom pravcu.
“Po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Kotoru, policijski službenici su za licem V.R. raspisali lokalnu potragu, zbog sumnje da je počinio krivično djelo zloupotreba položaja u privrednom poslovanju na štetu Pošte Crne Gore”, navode iz policije.
Policijski službenici Sektora granične policije su 30.12.2024. godine na graničnom prelazu Dobrakovo, uhapsili V.R. prilikom ulaska u Crnu Goru.
“Protiv V.R. je podnijeta krivična prijava zbog sumnje da je počinio krivično djelo zloupotreba položaja u privrednom poslovanju i on je danas sproveden Osnovnom državnom tužilaštvu u Kotoru na dalju nadležnost”, kazali su iz policije.
Uprava policije, dodaju, ostaje posvećena otkrivanju i procesuiranju odgovornih lica koja zloupotrebom svog položaja i povjerenja, drugim licima i privrednim subjektima nanose štetu u cilju pribavljanja protivpravne imovinske koristi, kao i stvaranju bezbjednog i stabilnog društvenog ambijenta kroz efikasno i odlučno djelovanje, sa fokusom na zaštitu bezbjednosti i imovine građana.




Ovog je Jokovic zaposlio🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Hahaha a cus njih ostaju posveceni ovaj osta bez centa I opcija I sam dosa I oni se busaju kako sy posveceni dobro nisu helihopter digli opet
Postar lopov, a onaj DF kadar sto se kladi sa kartice Zeljezare expert posteni. E propalo se.
Imao je sigurnu dojavu, sksoknuo pa da utrostruči, pa poslije da vrati. Znači, nije on kriv, nego lažna dojava. Fatajte dojavu!
Da je završio poštanski fakultet, znao bi da ovo ne treba da radi 😄