Crnoj Gori je potrebna jaka, politički stabilna vlada, sastavljena od pobjednika 30. avgusta 2020. godine, a njen premijer treba da bude lider Nove srpske demokratije (NSD) Andrija Mandić, ocijenjeno je iz Demokratskog fronta (DF).
Kako je rekao poslanik tog političog saveza Dejan Đurović, DF je upozoravao da će se eksperiment sa Vladom Zdravka Krivokapića neslavno završiti.
Prema njegovim riječima, bio je to neuspjeli pokušaj koalicije ljudi bez političke težine i odgovornosti.
“Bila je to vlada gdje je bio samo jedan političar (potpredsjednik) iz izbornog procesa i jedan koji je slučajno bio prvi na pobjedničkoj listi (premijer)”, dodao je Đurović.
On je kazao da se ispostavilo da je DF bio u pravu – taj projekat je propao.
“Mi iz DF-a smo upozoravali da će i eksperiment u vidu vlade kojoj podršku daje Demokratska partija socijalista (DPS) i sateliti iz poraženog režima, koji je trideset godina uništavao Crnu Goru, neslavno završiti”, kazao je Đurović dodajući da se ispostavilo da su opet bili u pravu – i taj projekat je propao.
Razlozi za propast takvih pokušaja su, kako je kazao Đurović, vrlo jednostavni.
“I jedan i drugi nastali su na nepoštovanju osnovnih demokratskih principa i izborne volje građana iskazane na izborima”, dodao je on.
Đurović je rekao da su građani na posljednjim izborima glasali za suštinske promjene.
“Glasali su za to da se zaustavi uništavanje Crne Gore od DPS i njenih privezaka i to su jedino mogle sprovesti one političke snage koje su dobile povjerenje građana na izborima 30. avgusta, a među njima prvenstveno DF, kao najjači”, kazao je Đurović.
On je rekao da su u DF-u svjesni da će procesi oporavka Crne Gore od višedecenijske vladavine DPS-a i Mila Đukanovića trajati, možda i decenijama.
“Međutim, na nama je da ih zajedno započnemo, a to ne možemo dok je i posljednji mehanizam upravljanja i odlučivanja u Crnoj Gori, u rukama onih koji su je uništavali”, naveo je on.
Đurović je rekao da je zato važno vratiti se demokratskim pravilima, koji važe svuda u Evropi.
On je naveo da su demokratske zemlje u okruženju formirale vlade od pobjednika na izborima, “kao i zemlje odakle dolaze politički savjetnici Crne Gore, gospoda (Vladimir) Bilčik i (Miroslav) Lajčak”.
“I Crnoj Gori je potrebna jaka, politički stabilna Vlada, sastavljena od pobjednika 30. avgusta 2020. godine”, kazao je Đurović.
On je dodao da ta vlada može provesti Crnu Goru kroz turbulentno vrijeme kako bi izbjegli ekonomsku recesiju koja je za sada manifestovana u zemljama zapadne Evrope i dijelom američkog kontinenta, vladu koja će imati snage i hrabrosti da se izbori sa organizovanim kriminalom i korupcijom.
Đurović smatra da prosperitet građana mora biti iznad svega.
“Za ostvarenje tih ciljeva i poštovanje demokratskih standarda takvu Vladu mora da predvodi DF, a premijer prvi čovjek te koalicije predsjednik NSD, Andrija Mandić”, poručio je Đurović.




Mozda je bolje da se koljenica kandiduje za premijera kad budu izbori na kosovo.
Ako ne bude operisan
ma bice Andrija mandatar Djurovicu. samo mu nsdjite 41 glas da ga podrzi. nazalost papila maca. mnogo ste se prodavali i Uri i Dps i po dubini i po sirini e pa sad kakva sjetva takva zetva.
I da ugasimo svijetlo !
Premijer ne moze da bude covjek koji uzima pare iz Srbije i iz Crne Gore. A pritom ne postuje grb , himnu Crne Gore.
Za premijera treba izabrat onog SEZONS
KOG PREMIJERA dritana,sad ce jesen i kad počnu kiše padnut će kudravi opet i opet ćemu bit kriv DPS
Za obojicu po jedno velje 3.14.
O čemu mlatiš?😀😂😂😂😂😂
Kako neće na što ste vi ljudi, to možete sanjat samo.Nikad neko ko ne podržava CG i Crnogorce neće biti, premijer tačka.
Da bude premijer, Crnogorce naziva kopiladima.
Gubite se sram vas bilo, sve do jednog potrčci.
Primjer Vojvoda ALI ČIJE DRŽAVE KOJEG NARODA ČIJU ZASTAVU DA STAVI U ČIJU VLAU AKO SE SELI U Beograd NISMO PROTIV DA BUDE SAMO TAMO TAKO I TAKO POD CRNOGORSKOM ZASTAVOM NIJE
Ko ???? Onaj sto se skrivao iza popova I Abazovica I ostale ekipe… Da izadje sam na izbore minus bi glasova dobio
Čobjek treba da robija a ne da bude premijer,u kakvoj ja državi živim majko moja?!
Ako ćemo po rezultatima izbora onda Mandić.
ako cemo po rezultatima izbora bio je poslednji na svojoj listi, i nije ni trebao da bude ni poslanik… a ne premijer… a vec je DF imao premijera profu kome su okrenuli ledja brzo
HHahahahahahaahahhaahhahaahaaa àaaaaaaaaahahahahahhaaahahahahahh
A sto ti misliš Djurovicu da u CG žive, sve sami bravi, pa da ne pamte ništa. Kad he Zdravko, Amfilohije adut za premijera predložen, još za Amfilohijeva života, živi se niste čuli, no ste aminovali, svi do jednog. A kad je Amfilohije preminuo, počeli ste,uz zna se čiju podršku da ga “minirate” . Ji da ne tupim mnogo,vaša koalicija… Više »
Ako bude Mandić onda se crno piše Crnoj Gori gore će biti nego 90-tih a manjine mogu da se pakuju jer nastupa Sedmi bataljon gore će biti nego u Bosni ili na Kosovo zrtava na sve strane…..
Hahahahhahahhaa
Zelja ce vas biti
Zamisli te to da nam Mandić bude premijer !! Lud zbunjen normalan to vi je nas skupstina .