Poslanica GP URA Božena Jelušić kazala je da dobrovoljno pristajanje na podijeljenu Crnu Goru u kojoj je bezbjednosna situacija zbog čina ustoličenja mitropolita SPC Joanikija na Cetinju na ivici, jeste odgovornost poslanika i Vlade. Ona je dodala da mediji ne iniciraju sukobe, ali da im pomažu svojim senzacionalističkim naslovoma. Gostujući u Jutarnjem programu TVCG istakla je da je skupo biti u situaciji u kojoj se nalazi URA, a u kojoj je osuđuju obje strane.
Jelušić je aktuelnu situaciju u Crnoj Gori okarakterisala kao borbu za vlast.
“Ono čega se ja uvijek plašim je činjenica da smo mi jedno malo tržište, da smo kao zemlja veoma mali, da je za nas ogroman i potpuno nepotreban luksuz da toliki koliki smo pravimo ovakve nepremostive podjele među građanima”, kazala je ona.
Istakla je da imamo mnogo važnijih problema.
“Dobrovoljno pristajanje na takvu situaciju od strane poslanika, Vlade, medija, građana jeste jedna odgovornost koju ne bi trebalo ovako da shvatamo”, istakla je Jelušić.
Činjenica da neprekidno živimo u izborima, smatra ona, dovela nas je do toga da smo zaboravili da razgovaramo, već samo znamo da zauzimamo strane.
“Mi smo žrtve senzacionalističkih spinovanja koji razapinju i ono malo građanskog bića i zdravog razuma”, istakla je Jelušić.
Ona smatra da je URA primjer šta se u Crnoj Gori događa kada nijeste ni na čijoj strani i kada pokušate da zauzmete stav koji podrazumijeva neko ograničavanje.
“Ako ste u poziciji jedne partije koja ne treba da se svrstava, već da treba građanska Crna Gora i njeni interesi budu primarna vrijednost, onda doživljavate da ste izdajnik, da ne valjate ni jednoj ni drugoj strani, da se na kraju osjećate kao vanzemaljac u svijetu u kojem su busije zauzete”, kazala je ona i dodala da je skupo biti u situaciji u kojoj vas osuđuju obje strane.




Odustani ako je skupo
Nije skupo, ali jeste GLUPO!
skupo bgm kad ste izdajnici.. ako niste izdaju dobro naplatili bicete u minus.. a to nije odgovorna ekonomska politika :))))))
Rijetko realna i umjerena političarka. Podrška za nju!
Vazda se skupo placala izdaja Bozenice.Je li ti to nova odora od para koje si dobila za izdaju?
Jes, to joj je novi veštilj.
Sram te bilo. Ne nazivaj sebe Crnogorkom.
Gradjanska ste prestali da budete kad ste glasali onaj zakon o “slobodi” vjeroispovijesti
Skupo ti sve to naplatiš lako mi je za tebe
Skupo Bogomi i nama to vase politikanstvi ispade ne skupo no preskupo
Kazete da je trenutna situacija borba za vlast, nego sta je istinu ste rekli. Da nije nebi URA radila ovo sto radi. Klasicna izdaja glasaca koji su je glasali. Izdaja Crne Gore.
Jesi li ti za suverenu CG ili nijesi. Odluči se. Nema između.
Ali ste vi jeftini.
Ma ja znam bi ste “ Užasnim mukama” no kako preživite!
Skupo, skupo, milioni su u pitanju.Toliko je kostala izdaja?
Izdaja je skupa!
Tijesno vam je u svoju čapru, a ?
Nije danas ni izdajnik bit lako !! Show !!!
A ovoga prenemaganja i foliranja🤮🤮🤮
Skupo za nas građane koje ste izdali zarad ličnih interesa. No, polako, kajaćete se za izdaju nacionalnih interesa Crne Gore a biće vam prekasno.
Baš skupo gospodjo moja za vas.Ali jeftino prodadoste državu
Skupo je bit u Vasu kozu.Za izdaju ste skupi,to vam vjerujemo
Kako se ti i tvoja familija žrtvujete…Čudo jedno!
Valjda ti lakse padne zrtva sa 2500 svski mjesec…
Podnosiš ti to lako. Privilegije, dobre plate, dnevnice, putni troškovi, razne komisije, putovanja u inostranstvo… I sve to puta dva sa snahom zajedno. Skupo, skupo, Božena
URA – najskuplja srpska reč
Skupo ali veoma isplativo.Fino zaposliste sve svoje .Stali ste na stranu negatora svega sto je crnogorsko .Vi ste kao partija odgovorni za sve podjele u CG.
Sram te bilo !!!
Tacno gospodjo Jelusic! Apsolutno sam saglasan. Vrlo skupo naplacujete to sto ste u kozi GP URA, vi ste postali znacajno skuplji od SD varijante
Vi ste sve svoje rekli, nastavite da radite u interesu tudje države i svojih ličnih interesa .
Nema tu ” jedne i druge strane “.
Ima jedna hegemonisticka inicijativa u kojoj vi glumite sredinu, koje nema .
Mogli ste formirati vecinu sa DPSom i traziti da imate premijera i Vladu ,od dva zla to je bilo manje.
Bruko I sramoto!Ja bih se sakrila ne bih izlazila!
Vi ste jasno i glasno stali na stranu srpskih nacionalista koji prizivaju novo zlo na Balkanu pa se sada perete.
A Kako pi tebi ne bi izgledala podjela.Da najveci dio gradjanstva prihvati da su gradjani drugog reda,da su ono sto im kazu okupatori iz sekte SPC i Beograda i tada bi ovdje bio med i mlijeko i ljepota,i tada tvoja URA greote je bi bila tako napadana.
Skupo je – ali izgleda ima se, može se
Ako vam je teško bavite se drugim poslom,najlakše je sa strane kritikovat i lajat a drugo je kad upravljaš sa nečim. Navikli ste 30 godina da lajete,aj sad činite nešto.
Skupo i preskupo kosta Crnu Goru vase baljezganje i bivstvovanje. Po 100 puta pi!!!
Što se gospođo ugledna profesorice ne pobuniste kada su vaše kolege na pravdi boga oćerali sa posla, nijh oko hiljadu profesora, riječ ne prozboriste nego sad izigravate nekakvi centar u podjeli ko je za državu Crnu Goru, a ko je za državu Srbiju. Svaka vaša namjerno predstavljena druga podjela je obična trojanska kobila u čijem stomaku ste stali kako bi… Više »
Gospodo tesko je sjedeti na dvije stolice jednim dupetom,to su neki iz URE davno shvatili i povukli se jer nisu htjeli da ucestvuju u vasu poltronsku politiku na stetu CG.Vi ste dali svoj glas da se drzavna imovina prepise na SPC ,jos krijete ugovor sa SPC,dozvoljavate da se velica srbski nacionalizam,cetnistvo, srbijansko pravoslavlje a na drugoj strani sankcionisete sve crnogorsko… Više »
Ja bih prije napustila stranku nego izjavljivala to sto izjavljujete ovdje!
Skupo je biti izdajnik 😂😂😂😂
Vi biste da glumite “razum”, da se ponasate “gradjanski”, da se “izdignete” iznad crnogorskog “primitivizma” a pri to niste posli u koaliciju sa gradjanskim, civilizovanim dijelom Crne Gore, nego ste na vladt doveli Crkvu Srbije i njene velikosrpske, kleronacionalisticke trabante i sljedbenike. I nije tacno da to niste htjeli. Tacno je da ste prevarili glasace, kiji su vam povjerovali da… Više »
Bgm ste se i skupo naplatili
Med za usta i hladna prionja,
a kamoli mlada i vatrena!
Slatka mama, no bi na udicu:
Pij šerbeta iz čaše svečeve,
al’ sjekiru čekaj među uši!
Strah životu kalja obraz često;
Bome ste mislili da cete samo dobit fotelje, da vam nece doci na naplatu… Sad cete svima okazati da ste tu bili zbog fotelja
Najbolje bi bilo da nas Dritan obrlati zajedno sa popom, koji je deklarisani Srbin i da ne dignemo glas istine, da mu nije mjesto na Cetinje.Sramno od vas a pogotovo od desetak cetinjaša,koji su vam još ostali u partiji,istina pokaza zbog zapošljenja(napredovanja u poslu).Nego,skupo je nosit vašu kožu kažeš,crnogorske patriote bi rekle: sramotno!
Ajde zaplaci se i reci mene napadaju na pravdu boga! SPC je ta koja podstice podjele i njeni vjerujuci Srbi. Jesu li Crnogorci izazvsli rat Hrvatskoj BIH Kosovu? Jesu li Crnogorci osuđeni za ratne zlocine i zlocin genocida? Pa jadna ne bila jesu li tvoj narod napadali ti isti Srbi kojima ti sad dajes podrsku i pravis od njih zrtve.… Više »
Skupo 21 mil.€!
Zaista je sramno sa vase strane izigravati zrtvu. Vi ste vlast i preuzmite odgovornost! Nije valjda da ste vi jedina gradjanska opcija u CG? Ima nas mnogo koji smo vas glasali a sad bismo ruku do lakta pojeli! Zar ste zaista na sve oguglali? Pogledajte ko vas presvodi? Poslusajte njegov hovor, pogledajte njegov autizam i zapitajte se koji su to… Više »
Svaka cast za komentar, sjajno.
Uopšte ne govoriš istinu. Vi ste svrstani debelo na jednu stranu. Na stranu sadašnje vlasti . Sa te strane vas niko ne kritikuje. Tako da ne treba da izigravate žrtvu. Ovdje su Crnogorci jedina žrtva zahvaljujući vama!
Gospodjo Jelusic uvijek je bilo tesko i sramno biti u kozi izdajnika. Prodali ste se tudjoj drzavi radi sacice vlasti. I ovo ce proci gospodjo samo polako pa ce vas istorija postaviti i nazvati imenom koji zasluzujete.
Kako nije skupo skupo je po drzavu to sto i postoje ljudi kao ti i dritan