Crnu Goru je do sada priznalo 166 zemalja, a sa isto toliko su uspostavljeni i diplomatski odnosi, ukazano je iz Ministarstva vanjskih poslova, piše Dan
Kako su objasnili, otvoren je znatan broj ambasada u Podgorici i postepeno se proširuju i diplomatskokonzularne mreže Crne Gore u svijetu.
“Naš cilj je razvijanje dobrih odnosa i unapređenje političke, bezbjednosne, naučne i kulturne saradnje. Snaženje ekonomske saradnje sa inostranim partnerima kroz jačanje ekonomske dimenzije diplomatije predstavlja jednu od ključnih aktivnosti na međunarodnom planu”, kažu u Ministarstvu vanjskih poslova.
Naveli su da jačanje bilateralnih odnosa na svim nivoima kreira i povoljne uslove za sadržajniju, bogatiju i intenzivniju komunikaciju sa našom dijasporom.
“U kontekstu jačanja bilateralnih odnosa, prioriteti su odnosi s evropskim i zemljama EU. Jačanje odnosa i saradnje s uticajnim zemljama EU, Njemačkom, Velikom Britanijom, Francuskom i Italijom, ključnim partnerima u međunarodnim organizacijama i na međunarodnoj političkoj sceni, predstavlja važan faktor za ostvarivanje vanjskopolitičkih ciljeva Crne Gore, kao i za njen unutrašnji razvoj”, naveli su iz Ministarstva vanjskih poslova.
Kako su ocijenili, sveukupna saradnja s ovim zemljama kroz stalne bilateralne kontakte, ali i kroz procese evropskih i evroatlantskih integracija, doprinijeće ekonomskom i demokratskom napretku Crne Gore i pomoći dinamiku naših integracija.




Kakvo je ovo “lupanje”??? Crnu Goru su priznale 178 članica UN-a. https://en.wikipedia.org/wiki/Foreign_relations_of_Montenegro
Što ne napisaste kojie to 28 država nije još priznalo Crnu Goru, možda sam krenuo da putujem baš tamo.
Jesi, na masagaskar
192-166=26. OUN ima 193 članice.
Ne brini.. mozes da lutujes i u zemlje koje nas nisu priznale… samo izvadi vizu