NATO vazdušne patrole Italije i Grčke od 5. juna čuvaće crnogorsko nebo, saopšteno je danas iz Alijanse.
Crna Gora se Savezu pridružila u junu prošle godine, a pošto nema borbene avione, saveznice će joj pomoći da obezbijedi vazdušni prostor.
Naša zemlja, navodi se, doprinosi bezbjednosti Alijanse, šaljući trupe u NATO misiju u Avganistanu, kao i finansijsku podršku tamošnjim snagama bezbjednosti.
“U znak savezničke solidarnosti, Italija i Grčka će sada pomoći u zaštiti crnogorskog vazdušnog prostora. Italijanski i grčki borbeni avioni će i dalje biti bazirani u njihovim matičnim zemljama i dolaziće po potrebi”, ističu u NATO-u.
Naglašavaju da nije riječ o odgovoru na bilo kakvu specifičnu prijetnju, već NATO na taj način pruža sigurnost svojim saveznicama.
Prema pravilima Alijanse, vazduhoplovne snage saveznica moraju imati najmanje dva borbena aviona, spremna 24 časa dnevno, sedam dana u nedjelji. One saveznice koje ih nemaju-mogu tražiti multinacionalna rješenja za zaštitu svog vazdušnog prostora.
Podsjećamo ministar odbrane Predrag Bošković najavio je još u februaru da će NATO nadzirati crnogorsko nebo.
Ž.N.



Znaju put nece se izgubit vec su leceli nasim nebom .
Pitajte porodice ubijenih mališana u Murino, kako se oni osjećaju kad ih čuvaju ubice. Pitajte podgoričane kako im je bilo kad su im 1945 saveznici bacili na glavu 500 bombi na kraju rata !
Kao što su ga nadzirali 1999 godine.
Ajd milose prosetaj do kosova ako te puste Albanci
Nikad mi nece bit jasno zasto muslimanima smeta crkva na rumiji .Izgleda ne vole nista sto ih vraca u proslost i posjeca na proslu vjeru.
Kako će prevesti, označiti, ukucati,… SINJAJEVINA. .. A Ministre
NATO vazda!
Za “neke”,čisto da se zna da smo članica!
danas organizovano glasaju normalno sve protiv Crne Gore
i njenih prioriteta i dobrobiti e fatićevci,fatićevci živite
200god. u prošlosti
dok je brace,treba i zastita zato živio NATO!
fatićevicima normalno ne treba oni bi da ih štiti lukašenko i politbiricentralnog komiteta
Crna Gora je trebala da bude sama svoja, nas nije trebalo niko da cuva. Imamo prelijepe planine i more, znaci turizam mozemo da razvijemo. Ekoloska smo zemlja, mozemo da se posvetimo visokom stocarstvu i poljoprivredi. Da otvaramo mala i velika preduzeca prestuzne hrane u svijetu. Neprijetalja nema, skoro sve granice su jasne sa svim komsijama.( jos samo rijesiti granicu sa… Više »
Više gluposti i izmišljotina u manje teksta još ne čitah.Sa Albanijom-riješena… sa BiH-riješena… sa Kosovom- riješena…Hrvatskom, skoro pa riješena.Ostaje još sa Srbijom… sa njom uvijek problem, kako mi, tako i druge njihove komšije.
Ako čovjek malo razmisli ti si Medovino u pravu. Hrvatskoj smo dali Prevlaku pa nemamo neriješenih pitanja, BiH su odustali od Sutorine iako nijesu ozbiljno ni potraživali, Albanija nije problem dok na vlas ne dođu oni što bi pola CG tako da jedini problem ostaje Srbija tj. njen dio koji je privremeno okupiran.
Moram priznati da je Rade Hn u pravu.
@Boli ….ac
Od moje kuce do Obosnika ima tacno 2970 metara.Nije mi jasno kakve veze imaju Slobo i Seselj sa Bokom a jos mi je manje jasno ko ce cuvati nase nebo od Nato ‘saveznika’.
@Radusin
Ja nijesam isao u Srbiju 1999, ali su Nato zlikovci dosli kod nas.
Kupite 2 aviona, ovako smo peavi sisnjari.
Bolje da patroliraju kopnenom vojskom da nas zastite od ovih klanova i svakodnevnih ubistava i eksplozija..
@Medovina
Po srdacnom doceku jasno je da su vasi ‘prijatelji’ dobro dosli na Cetinje. Ali mi nije jasno zasto su ti vasi ‘ prijatelji ‘ skinuli crnogorsku zastavu i podigli talijansku uz intoniranje ‘prijateljske’ talijanske himne.
Reče Rade iz Herceg Novog
Srpsku zastavu, a ne našu.Našu su skinuli Srbi kad su nas okupirali… i sva druga znamenja, čak i onaj hrast…
Medovino, valjda znaš da je trobojka bila zvanična zastava Kraljevine Crne Gore.
Kad ih vec placamo neka stite iako trenutno za tim nema potrebe. Sjecam se kad je nas ministar vojni zborio da cemo placat 400 000 godisnje da bi prva godina kostala skoro dva miliona. Trenutno je clanarina 2% budzeta koji pozajmljujemo ali ja sam tu nemocan.
@Cikotickiii
Kako su docekani italijani 1941 na Cetinje to je poznato svima. Da bi docarao taj srdacan docek okupatora dobro je pogledati donji video:
http://www.youtube.com/watch?v=U_XzKFcNPRQ
To je bila kraljevska vojska, a ne fašisti.Poslije iskustva sa okupacijom od strane Srbije, Italijani su nam dobrodošli, gotovo prijatelji, rodbina.
Fašistički okupator “prijatelji, rodbina”!?
Kraljevska vojska, mozgu!A, ni fašisti nam nijesu više zla nanijeli od “bratske”Srbije i njene vojske .
cemerna medovino i srpska vojska je bila kraljevska hahahaha kako si bistar ovo je show
jelko njemu jes! sta te to cudi ahhaha
To nije bila Musolinijeva fašistička vojska i okupatori !!?? Za koga li se moj đed borio, za koga li su moji najbliži ginuli, da bi danas ja, direktni potomak partizana koji su krvarili , čitao ovo.
Titograđaninu, što se čudiš? Pa ovima su đedovi bili sa italijanima 41- ve. Što očekivati od njih.
U pravu si, ja još treba da se stidim što moji nijesu pošli na stranu Italijana i Njemaca i njihovih fašističkih okupacionih vojski, nego su pošli u partizane.
Medovino, koliko znam Italija je bila fašistička država i članica sila Osovine. Ako ti smatraš da su dobrodošli, to je tvoj lični stav. Dio naroda je podržao i Petrovdansku skupštinu od 12.jula, kada se klicalo E viva Montenegro, E viva Duče.
Imas li ti malo pameti??? Ja nijesam srbin i ovo nemam veze sa pristrasnoscu. Jesi li ti normalan, koga je to srbija napala, i kad. I koliko je to ubila crnogoraca??? Vise je k nikola ubio crnogoraca nego turci. Stam te bilo!
Ja ođe ne vidim nikakav srdačan doček niti kakvo aplaudiranje i slično ti mora da si na nekim drogama druže.
Rade Hn opste je poznato da su četnici jeli makarone zajedno sa fasistima Italijanima dok su se partizani borili i krvarili za svoju zemlju a ti tu pricu svoju prosipaj nedje drugo o cica drazi ili idi u srbiju jer odje nisi pozeljan.
Trenutno pijem kafu na terasi i posmatram Obosnik gdje je pala prva bomba Nato zlocinaca. A sada ce oni da cuvaju nase nebo. Samo me je strah da nas ne cuvaju isto kao i 1999 god.
Ti si, Rade zamislio da si u Srbiji.Ako se bojiš bombardovanja, tamo ne idi.
“Rade Hn” napali su nas zbog Sloba,Šešelja,sličnih i zbog Genocida i zločina srpskih po Balkanu .Nemo se pravit lud ,znaš ti dobro što su oni došli .Pa čim je Slobo potpisao da će prestat na Kosovo radit šta je do 95 radio po Bosni i šta je mogo prvog dan uradit oni su prestali sa bombardovanjem. NE pali vam ta… Više »
Imaju li rijesenje za ove 269 kila kokaina ‘e izginusmo svi…
Bravo, zatucani mozgovi ovo teško procesuirsju ali šta da se radi, nijesu gubitnici bez razloga.
Hvala Nato-u sto nas brani!a znate li sta je smijesno? Jedino ko nas je napadao i bombardovao od 45te je upravo -NATO! I niko nas osim njih nije dirao
uuu,dobro “poznajes”proslost,te 45 godine nije postojao NATO,nego su nas bombardovali Njemci-Hitler,stavi kuco malo mozak u vinklo,pomogao ti Bog,nece skoditi
Njemci su nas bombardovali 1941, a “saveznici” Englezi tokom 1943. i 1944. Najžešće bombardovanje Podgorice bilo je 5.maja 1944., kada je poginulo preko 500 građana, a Nikšića 7-8 aprila 1944., kada je ubijeno i ranjeno preko 500 stanovnika.
eto koliko znas istoriju!Hitleru su bacuske bile u Berlinu 45-te i nije mu padalo na pamet da ikoga bombarduje niti je imao vise cime,a sto su “saveznici” (citaj danasnji NATO) bombardovali Crnu Goru 44-45 kada smo je bili gotovo skroz oslobodili ni oni ne znaju!?Danas nam cuvaju nebo!?
Daga, ne gledaj u konjski nokat. 45-ta ili 48-ma, sve jedno. Pitanje je, jesi li sa nama ili sa nato-om.
A do 45- te isto NATO samo što se tada zvao “sile osovine”.
bravo, konacno neka lijepa vijest
Koliko je to miliona godisnje? Dzabe nije, to sigurno. A nije ukljuceno u NATO clanarinu.
Sto ti brines iz Srbije o tome. Vi cete Rusiji clanarinu placati kao kad vam je Putin uvalio one rastimovane MIG-ove stare 40 godina
Pusti srbiju vise, ti se srbiji neces primaci nikad… Pocev od jezika kojim pricas, pa idi do naucnika ,doktora, profesora… Srbija je bivsu jugoslaviju drzala dostojnom u cijelog svijetu… A Nije davno bilo kad je 70% kuca u podgorici i na cetinju imlo poljske wc-e. A da ne pricam o ovim malo zabacenijim mjestima. Pusti ti srbiju i srbe, ne… Više »
Ajde nabroj te intelektualce iz Srbije, a da nijesu rodom iz CG-e … isto tako: sportiste i dr.
cemerna medovina zar to nisu izdajnici i teraziski crnogorci? ahahhaah
Medovino, vidiš da nam se razmišljanja po nekim stvarima poklapaju. I ja smatram da su ljudi iz CG najelitniji Srbi.
Ja nijesam srbin. Izvini! Medovino, a ti nemoj vise da pricas bzv. Imao bih do sjutra da nabrajam. Srbi i crnogorci, hrvati su po genetici jedan barod(bili). A sigurno nine ista krv onog izlesjovca i onog iz sumadije, isto kao sto nije ista onog sa djalaca i b polja. 😁
Hahahahahahahaha… od koga, od skaljara?
I KAVCANA 🤣🤣😋
Eh da su tu bili kada nas je napao drzavni udar…
Hahahahahshahahaha. Drzavni udar kazes? Hahahahahaha….. e bruko!!!
Zeznuta je to situacija kad te napadne drzavni udar. Narocito kad angazuje molere, babe i ljude oboljele od teskih bolesti😂
Nidje nebo nije plavo kao iznsd Crne Gore. E viva Montenegro, e viva NATO, e viva Greece, e viva Italy
Siki, aj put Luxemburga.
Ja sam iz stare Crne Gore Pirocanac
kako klices ti tako grcima, a oni srbima najveci prijatelji i saveznici ahahah
Pa naravno da su prijatelju. To je pravoslavni narod!!! Kako su oni lijepo rijesili odnose sa ostacima turske okupacije! Imali su dvije mogucnosti: da budu procerani ili da se vrate u pravoslavlje. Oni nemaju sad problema sa …
Tako ti je o đede vikao 41-ve.
Bravo i hvala saveznicima. Sad ce Dodik i ostale komsije malo manje prijetiti!
Dodik prijeti? Bajke i Basne dps-a!
Dodik je jedna obicna slina.
Dodik je Milov prijatelj i saradjuje s njim. Prije godinu dana Igor Luksic bio kod njega i dogovorio poslovne aranzmane.
Eto tako …..i sto prije isplatiti srbiju i osamostaliti civilnu kontrolu leta ….zbog nekoliko miliona eura moramo sami preuzimati odgovornost i obucavati kadrove bez obzira sto sa svim komsijams treba da imamo odlicne odnose
E ja se necu vozit tim kadrovima. Ako budu bili kao zdravstvo, sudstvo, policija…. poklopi se usima i cuti. Odje su osposobljeni samo za spijunazu, kradju, nemoral. Ja ne znam odakle vam obraza za takvd komentare
tako je miki! sve veliki samostalni strucnjaci ahahaha pa poslije svi trk na VMA
Za naše nebo je dovoljno deset dronova.
Nije ovo tvoje nebo. Tvoje je iznad Biograda i Moskve. Ovo je nase pa koliko je toliko je
Biograd se nalazi u Dalmaciji. A nebo pripada drzavi zvanoj Carstvo Bozije, a ne bilo kojoj drzavi koja je ljudska tvorevina.
Siki tvoje je iznad Meke nebo
🤣🤣🤣🤣🤣RORO TI SI CAR
plus Roro “satelit”made in srb.
Bravo. Najjaca aliansa na svijetu nas stiti. Dobro dosli prijatelji iz Grcke i Italije. Nidje nebo nije plavo kao iznad Crne Gore.
Puno pozdrava za Italiju i Grcku! Pa da i one dvije, a i Crna Gora budu slobodne i nezavisne-da se oslobode kandzi EU i NATO-a. Pozdrav i uskoro slobodni.
To su slobodne i demokratske zemlje za razliku od tvojih uzora iz Moskve. Licemjerno je podrzavati Putina a boriti se protiv Mila. Da vam je Putin odje ne bi vas bilo a ovako lajete sto hocete i jos bi da nestanemo. Ne zelis ti nezavisnost no jos jednu srpsku pokrajinu.
Tacno tako ,ovo nema nigdje, sve im je kriva ova vlast i ova drzava , a pred izbore trce i mole da im se izadje u susret za raznorazne stvari, ovakvih licemjera od naroda ne vidjeh nigdje bez ovdje.
nisu to slobodne demokratske zemlje, nego okovima vezane sa svih strana kao i tvoja pamet!
OD KOGA NAS STITE BLAGO VAM U DOM…JESU LI ONI OVI BETMENI STO TREBA DA IH UVEZEMO
Od takvih kao sto si ti. Izdajnika!!! Mada nam za vas ne trebaju
KAKO JE LIJEP…PRAVI *GALEB MIRA*..🤣🤣🤣🤣😂DIVNO JE VIDJETI KRUZERE IZ EVROPE I *GALEBOVE*KAKO LEPRSAJU SVOJIM KRILIMA ..🤣🤣KAO DA TI SAPUCU * MIRNO SPAVAJ JANJE MOJE …CUVACEMO NEBO TVOJE..OD KOGA NI SAMI NE ZNAMO ALI MORAMO DA SLUSAMO🎶🎵🎶🎵🤗🤗🤗😙😙😙
Balkan je ovo. A i svaka drzava na ovom svijetu mora da imati zastitu na nebu ne samo protiv ostalih drzava vec i kriminalaca koji svercuju i nezakonito prelaze granice.
sto si nervozan JAAA,CG je clanica NATO saveza,nema svoju avijaciju,i sto je tu sporno,to je sve dogovorima u Alijansi,a ja “znam”da bi dostina “zeljeli”da vide srpsku avijaciju,ali malo MORGEN,ili mozda “avijaciju”Rista Cirova.