Politika

Pavićević: Osuđujem napad na novinara Otaševića

Predsjednik Crnogorske Vladimir Pavićević reagovao je danas na napad na novinara DAN-a Vladimira Otaševića i izjavio da nasilje ne smije biti legitimno u demokratskom društvu.

“Za najoštriju je osudu fizičko i verbalno nasilje prema novinaru koji radi za javni interes, a skandalozno je nijemo prisustvo situaciji, bez ikakve reakcije, državnog tužioca”, rekao je Pavićević.

Pavićević je rekao da je za crnogorskog građanina ovo uznemiravajuća situacija.

“U prosvećenom društvu nije i ne može biti primjereno da se tužilac drugarski sastaje sa čovjekom protiv kojeg se vodi postupak, da tužilac mirno posmatra ugrožavanje bezbjednosti novinara, da je državni službenik istovremeno i tjelohranitelj, da tjelohranitelj nasrće fizički i vrijeđa na javnom mjestu predstavnika javne riječi, da biznismen implicitno prijeti ‘rješavanjem situacije’ na drugi način”, izjavio je Pavićević.

On je zaključio da je DPS u Crnoj Gori stvorio klimu u kojoj je uobičajeno sve ono što u prosvećenim društvima nije primjereno i da opozicione političke stranke i akteri koji su angažovani u društvu treba da osnaže svoje uticaje kako bi vladajuće strukture koje kreiraju ovakvo stanje bile razvlašćene.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Pencilin
Gost
Pencilin

Kao što ovo nije napad, tako ni ovaj nije ni političar ni stranka.. magla, paučina…

Kuč
Gost
Kuč

Napad ??? Ono sto sam ja vidio je sramni pokusaj fukarskog snimanja i da je to meni uradio ozbiljno bih se uzrujao a onda vjerovatno i fizicki reagovao . Pa nije normalno da vas neko krisom snima…Dobro je prosa novinarcic…

Ramada
Gost
Ramada

Kučko, evo ti ovog tužilaštvo goni, jadan. A tužilaštvo je tvoje vala, tu ćemo se makar složiti, nije sigurno opozicijino. Vi i kad sami sebe hapsite, opet vam neko drugi kriv. Nemoj tako Kučko, greota je.

foti skljoc
Gost
foti skljoc

Svako koskanje je neprijatno …za ovo sto se vidi reci da je napad ,prejaka je rijec ;da se to dogodilo na utakmici ,mozda ne bi dobili ni “zuti”…kako novinari tek naduvavavaju ono sto se ne vidi … niko u holu Delta sitija ,ne bi povjerovao da je onako (ne)opremljem novinar na zadatku …I to se ne moze uporedjivati sa udaranjem… Više »

Božina
Gost
Božina

Vidi se da si bot. Bilo ko da gurne bilo koga na ulici, završiće na sudu. A ovo je napad na novinara u vršenju posla, što je puno teže djelo. Plus ga je hvatao za vrat i svo vrijeme psovao i vrijeđao. Pročitaj izjavu ovog tvoga pandura, priznao je da ga je hvatao za vrat. Odgovaraće on prilično, moj bote.… Više »

Send this to a friend