Premijer Dritan Abazović kazao je novinarima nakon posjete kampu eko-aktivista na Komarnici da ne bi volio da afera sa snimcima pomoćnika komandanta protivterorističke jedinice Petra Kneževića prekrije aferu bivše predsjednice Vrhovnog suda Vesne Medenice, za šta je mišljenja da postoje ambicije. Poziva tužilaštvo da aktivnosti u oba slučaja sprovede do kraja.

Prije tri dana objavljeni su audio snimci na kojima navodno Petar Knežević, između ostalog, saopštava svoje veze sa pet najjačih kriminalnih klanova u Crnoj Gori, označavajući sebe kao nekog ko je 4. i 5. septembra 2021. godine uoči i tokom ustoličenja Joanikija, imao organizacioni i komandni autoritet nad njima, držao ih na vezi i koordinirao sa njima.
<<<Otišao u Srbiju: Ne zna se kada će i da li će Petar Knežević biti saslušan<<<
“Za mene nije neočekivano da se u Crnoj Gori bude duhovi prošlosti, nacionalizma. Ljudi koji ne žele Crna Gora da ide naprijed će uvijek aktivirati takve teme. Konkretno o aferi policajca Kneževića nije važno kada se ona aktuelizovala. Važno je da svi državni organi rade svoj posao. Ja samo ne bih volio da afera vezana za snimak Kneževića pokrije aferu Vesne Medenice, a mislim da postoji i ta ambicija”, kazao je Abazović.
Zato što se, dodao je on, u jednom slučaju radi o organizovanom kriminalu, nosiocu najveće sudske funkcije, a u drugom slučaju se, kako kaže, radi o službeniku policije koji obavlja određene aktivnosti unutar posebne jednice policije.
“Pozivam nadležno tužilaštvo da i jedan i drugi slučaj rasvijetle do kraja. Da se preuzme, ako se ispostavi, disciplinska i kaznena odgovornost u skladu sa zakonom. Ako je nečija tendecija da jednom aferom pokuša da zamijeni drugu, da pokuša da kriminalizuje cijelu Upravu policije, sektor bezbjednosti, mislim da su na pogrešnom putu”, poručuje Abazović.
Na snimku se, navodno, čuje da Miloš Rakonjac prijeti jednom visokom funkcioneru da će mu isčupati grkljan. Abazović navodi da nikad od Rakonjca nijednu ružnu riječ nije čuo.
“Uvijek je njegovo ponašanje bilo vaspitano i na visokom nivou u mom prisustvu. Da li je neko u nekoj neformalnoj komunikaciji nešto rekao ja ne znam i mislim da to nije od nekog pretjeranog značaja”, ocijenio je Abazović.
Abazović nije upoznat da su izvještajem o postupanju policije na Cetinju konstatovani propusti Petra Kneževića, Miloša Rakonjca, Zorana Brđanina.
“Ne znam odakle to. Izvještaj je bio generalan. Nije se bavio pojedincima”, naveo je Abazović.
Na pitanje da li i dalje ostaje pri stavu da je, uprkos snimku, ponašanje policije na Cetinju bilo profesionalno, Abazović nema dilemu.
“Kako da ne. Šta govori snimak? Šta neko priča u kafani, izmišlja?! Zar treba kao ozbiljna država time da se bavimo”, pitao je Abazović.
Ističe da nikakvih posljedica na Cetinju nije bilo, te da su sačuvali mir.
“Ako neko misli da je tamo trebalo da padne krv, ja za te ljude mislim da su neprijatelji države i ako nastave sa takvom retorikom, oni svjesno ili ne guraju zemlju u probleme “, kazao je Abazović, navodeći da je bilo struktura koje su željele da padne krv.
Uprava policije će, poručuje, nastaviti da se reformiše i u narednom periodu.
“Ne vidim da se stvara veća drama nego što je to stvarni slučaj, ali ne možemo da ćutimo na stvari gdje se dovodi u pitanje kredibilnost policije”, istakao je Abazović.
O objedinjavanju izbora
Abazović je saopštio i da Crna Gora ima potrebu za održavanjem izbora u jednom danu, ali ne da budu protivustavni, već da u skladu sa svim zakonskim regulativama.
“Sistem po kome mi svaki mjesec izlazimo na lokalne izbore je neviđen u svijetu”, ocijenio je Abazović.
Premijer je saopštio i da nije tačno da postoji dogovor sa DPS-om o raspodjeli mjesta po dubini.
“Ja sam rekao da nemam restrikcije prema bilo kome. Isto kao što nije istina da je premijer slavio izbore vlade pjevajući pjesme na albanskon jeziku. Toga uopšte nije bilo”, istakao je između ostalog Abazović.
S.Đukanović



Ni po babu ni po stricevima Dritane. Sve mi se cini da se radi na tome da afera Medenica pokrije aferu Knezevic. Jednako bitni slucajevi.
Terorizam je manje bitan od organizovanog kriminala. Zanimljivo!
Pa ti si pokazao ambiciju na CT tako da ne bi bilo lose da se istrazi afera Petra Knezevica😃
Da ima države i zakona i da imaš ista ljudsko i moralno ti bi jutros podnio ostavku…..toliko o tvom “poštenju”
Uzeo si silne pare da izdas volju građana!!!!
Ja mislim da ti to radiš obrnuto kudravi sa aferom Medenica pokrivaš aferu Knezevic i da ima pravde ti bi trebao da odgovaraš jer je sve to tvoje maslo što se desilo na Cetinje jer si imao sve u svoje ruke….
Je li moguce da ovaj kompleksas moze ovako nesto da rece
Da, kako da ne. Tema ti ne odgovara, jer si ti rukovodio 5.9. i poslao policiju na Crnogorce. Necemo selektivno, no onako kako treba!
Abaze, planirali su pogrom Crnogoraca na Cetinju drzeci u pripravnosti kriminalne grupe spremne na krvoprolice. Nista sto je Medenica uradila nije ravno tome. Da ne pominjem otrove koje ste pobacali od kojih se narod gisio danima
Aaaauuu drtko pa šta velis i dalje uporno negiras da si pogrijesio i da si kriv sto si posao sa DF u koaliciju . Opet ti stitis uspavane srpske agente .
Pa ti si medenicom sakrio svoju aferu u ulcinju!
Znaci opet si se ovom izjavom upeco skim surujes!! Tvoje ambicije vise i ne trebas da skrivas – nijesmo gubavi.
Valjaj ovu bruku, Draginjaaaa..!!!!!
Presjednice Milo, da te nema trebalo bi te izmislit, u ♥ istoriji cg ostaces jaci i od Njegosa
Ovaj ne liči na Državnog funkcionera, još Premijera, više liči na nekog fićfirića. Što reče naš uvaženi novinar Šuković u emisiji Aritmija. ŽALOSNO ZA NAROD I DRŽAVU!
lijepo Sukovic rece za ovog ficfirica-neznaven, bolesno ambiciozan i apsolutno nepouzdan i neuracunljiv😡
je li ,,ovo,, DPS podrzava???🤮🤮🤮🤮
Ako ja ovo dobro razumijem, sad je Medenica kriva za ovu sramotu od policajca???!!!! Ona u Spuž, a ovaj šeta po Beogradu!!! KOMEDIJA!
Nas 70% podrzava Knezevica. Anazovicu ovo nema veze sa aferom, pazi sta pricas.
Vrlo losa izjava…Medenica za Medenicu….Knezevic za Knezevica…
Ne skreci sa teme,boli te abazovicu ovaj slucaj jer si ti tu igrao veliku ulogu pa da ne ispliva
A sto se tice Medenice to je drugi slucaj pa ako je kriva naravno neka odgovara i ne mjesaj vise ta dva slucaja dritko velika je razlika tu
Velikosrbin u dusi, ali zapad ga pritisnuo da srusi kleranacionalisticku i prorusku vladu.
Čovjek je navikao kada priča o pravdi da misli samo na prošlu vlast.Sada kada se pojavljuju afere koje su vezane za njega kaže da pravda u tim slučajevima nije toliko bitna.(Ulcinj i Knežević).Tako gubiš kredibilitet da ocjenjuješ bilo šta i. bilo koga.
Kakva zamjena teza on kao da smo mi u vrticu.
Ja bi samo voljela da u ovu drzavu pocne da se sprovodi pravo ni po babu ni po stricevima neko onako kako je neko zasluzio,ali iz svega sto se vec vidi bojim se da smo jod dosta daleko od toga.
Vesna je pogrijesila sto je pokusala da utekne avionom. Da je uradila kao svi ostali bila bi u Srbiju na slobodi.
Postoje ambicije da ceš brzo doma!
Komentar.
Neka odgovaraju obadvoje ….kojeg god radio protiv zakona I ustava Crne Gore
Da se kazne sve štetočine i svi dušmani Crne Gore. Bez izuzetaka i bez milosti.
Svaku aferu na sunce , cija god .
Gospodine Abazovicu,Vasa izjava nam vrijedja inteligenciju,kakve veze ima ono sto se stavlja na teret Vesni Medenici,sa onim sto smo culi u audio snimcima,sto govori policajac Knezevic?U saznanju smo da je u toku ustolicenja u Cetinjskom Manastiru nalazila grupa policajaca i kriminalaca iz Srbije,a vi ove navode demantujte ako mozete.
Dritko se boji za sebe, kome to nije jasno taj je raščistio s mozgom.
Neka rade slučaj po slučaj, a izdajnici ispod radara da prolaze neće.
Svima je jasno da Dritan štiti Kneževića jer kad se odmota kolo u sred kola će se naći Dritan i Krivokapić sa Injac, sa Sekulovićem, ali i Brđaninom koji je s njima igrao gluvih telefona. Dritan je preko Adžića vjerovatno pustio Kneževića da pobjegne. I pojeo vuk magarca. Zato Dritan dribla i relatizuje stvar sugerišući Tužilaštvu svoj stav. Narode, Dritan… Više »
Decace malo da budes objektivan ne bi ti bilo lose! Svako da odgovara za nedjela!
Kakvo pokrivanje? Oboje po zakonu, pa đe puklo da puklo!
Dritane, i ja i ti imamo svoje B, ja sam “bagra” a ti ćeš uvijek biti bitanga.
Mora se knezevic pod hitno uhapsiti.Je li Vesna uhapsena za hiljadu puta manju stvar.Necemo duple arsine.Ako knezevic ne bude uhapsen I osudjen DPS da obori vladdu Abazovica.
Samo ti nemoj pravit selekciju nego radi kako treba i prema kome treba, nijesmo zaboravili sto si nam radio na Cetinje, tako da radi kako treba
Nedostojan si funkcije premijera!
Dritane,jesi li ti reko knezevicu bjezi za srbiju, cuvat ce te vucic i moj brat sto otvara kliniku sa gospodinom-đom premjerkom, sigurno skloniste
Dritane ,Albanci su dobar narod,dobre komsije sli u svakpm zitu ima kukolja! Ti si jedna stetocina kome su miliji srbijanski cetnici i njihova drzava od tvoje dje si rodjen o koju postoju svi narodi koji zive u CG sem takvi kao sto si ti i tvoji istomisljenici!
Obje afere trebaju dobiti epilog na sudu.
Samo da znaš Vesna i Petar su odlični prijatelji☝️
Zasto bi afere pokrivale jedna drugu? Drzavni organi da rade svoj posao, a populizam,kom si sklon, ostavi po strani!!! Ko god je kriv nek odgovara!
Koji je ovo lik.
Eto Abazovicu je preca Medenica nego Policiajci koji sa kriminalcima hoce da biju ili jos gore ubijaju Grajdane CG.Svaka cast Abazovicu
Ako je kriva Vesna u zatvor.A bogami si i ti debelo umiješan u pokušaj terorizma zajedno sa srpskom četničkom crkvom.I ti u zatvor.Ko su kriminalne organizacije,ko je sa njima održavao kontakt,ko je od civila bio naoružan u cetinjskom manastiru?Moraćeš odgovarati kad tad.
Nema veze sa medenicom,svako za sebe i svoje postupke odgovara
Jedino Draginja Vuksanović Stanković, je rekla istinu ovom malom na sjednici skupštine CT. Koja je odrzana, kad je birana vlada ovakva opet da on nije imao odg prema narodu CG kao i da ss ponasao bahato, kao da smatra da su CG preživjeka 4,5 sep na CT golgotu. I da je to katastrofa, jedina mu je rekla što je tačno… Više »
Može li ova osoba više, a mrvu obraza pokaži, mrvu!
Baš kao što si i ti pokrenuo aferu Medenica da bi skrenuo pažnju sa tvoje i Đekine afere kupovine glasova u Ulcinju, sjećaš se, Mališa?
Ti si pravi segac iz ulcinja
Među glumcima nemamo komičara ali zato ih u politici ima viška.
Treba i Dritana saslušat, ovo je mutno kao kod srba.I on je znao za ovo ali ćuti pa nadodahe nemoj, da se slucaj ovaj ili onaj. Saslusat ga, pa nek je doveo Adzica da mu prenosi informacije jel onaj moze samo, da prenosi informcije sto se tiče znanja veze sa zivotom. Dritane ni si stasao ti za Premijera CG, daj… Više »
Možda bi se i tvoja odgovornost rasvijetlila ako bi se detaljnije ušlo u slučaj Knežević. Ima tu materijala o mnogima koji su tada vodili državu!
Te dvije stvari su neuporedive “premijeru”
Stavljati znak jednakosti samo može onaj ko je učestvovao u “organizaciji” “ustoličenja” srpskoga popa.
Znate što, planiranje ubistva nekoliko hiljada ljudi i jeste važnije od otkrivanja nekoliko slučajeva korupcije. Mislim da bi u Ukrajini sada bilo lakše pratiti neke oligarhe nego brinuti o hiljadama slučajeva ratnih zločina.
Brzo ces zavrsiti kao Krivokapicz
Ovaj mali ne zna sto, priča više zbrda zdola.
Ajde malo se rasani, i upristoji.
Ne pokriva Dritan Kneževića nego štiti sebe, jer odlično zna koja je njegova uloga bila 4 i 5-og, pa se prepao svojoj ……!Ne brini Dritane, doći ćeš i ti na red.
Vekina je jaca, al i ova je jaka.
Cekamo nove snimke…
“Bolje mi njih, nego oni nas”
Dritane, izgleda da si ostao kod prve ljubavi, nisi promijenio stranu. Bas smo se tobom usrecili.
Da nijesi i ti možda grešan pa branis kneževica,
naravno da je gresan! ko je zaposlio tog izdajnika i teroristu? ko je bio na celu bezbjedonosnih sluzbi? ko se hvalio za ,,uspjesno,, odradjenu akciju protiv ,,nacionalista i lelekaca,, sa Cetinja? Ko je prije nekoliko dana u Skupstini rekao da je sva odgovornost njegova? Ko nas, na kraju krajeva, opasno zajeb.va nekoliko godina?😡
🤔🤔🤔
Nije nimalo čudno što štitiš Kneževića, pametnome dosta.
Ti nisi trebao tu da budes ,pogotovu sto si formirao vladu sa pro srpskim elementima ,a i sad ti ne manjkaju ,naravno svi bi ttrbali da budu dio vlasti ,a ne selektivno ,tvoja zelja za isturanjem sebe i prikrivanjem gresaka je veca od zelje da budes tu zbog naroda Crne Gore …jednom zbog naroda ,a dosad svako za sebe…
Nije drile to afera nego cin terorizma, i nije Petrova afera nego tvoja, ti si mu nadredjeni i kao koordinator i kao ministar a bgm sada i kao premijer (malim p).
Upravo zbog ovakvih, CG ne može niđe pa nije narod doveo Knezevića no vi gospodo iz bezbjedonosnog sektora.
Brđanin nek da ostavku, zajedno sa Sekulovićem.
Ovo nije afera nego dokaz da je policajac bio u kontaktu sa kriminalnim grupama da napadnu Crnogorce i ujedno zapale Cetinje.Pa,napad na Cetinje je i napad na državu,napad na Crnogorce je napad i na državu,zar ne vidiš to Dritane.Logika govori da i kriminalci nijesu dali telefonske brojeve policajcu nego ih je neko drugi spojio(da imaju brojeve za kontakt),valjda onaj ko… Više »
Postoji ambicija da oboje odgovaraju
Afera Medenica je bez konkurencije i to je jasno ali mi nije jasno da od 30.08.2020.Vlast temeljite isključivo na aferama i time skrecete pažnju sa bitnih životnih pitanja…Afere neka rešavaju oni koji su za to plaćeni,a vi se više okrenite narodu i našim potrebama jer ste za to žestoko placeni
Dritane najgore je što obavije afere urusavaju CG i njene institucije. Oboje bi izdali Državu. A svakom narodu Država je svetinja i na 1 mjestu. Uhapsiti i najstrože osuditi Sve koji se bave kriminalom a posebno za izdaju, duplu kaznu treba im dati.
Da je iz Šumadije pa ih ne bi ovoliko pokrivao. Mr. Bin vazda se pravi blesav I neupucen a šta je sve bilo na Cetinju saznace se sad il za 10 godina ali ce istina izaci na vidjelo. I ko su bili naoruzani u manastiru I ko je dozvolio jedan divljacki teroristički napad policije na mirne gradjane . Nece ovo… Više »
Pušti se afera,nego da odgovaraju po zakonu,oboje
Jesi li ti normalan? Teško ti je da priznaš da si odgovoran za divljanje policije na Cetinju? Odgovarace svi za ono što je tamo urađeno. Živi bili pa viđeli! E VIVA! 🇲🇪🇲🇪🇲🇪
Kakva bruka od čojeka, ko glasa ovo dva autobusa.
Cus gluposti. To je tvoja nesposobnost izronila. Sto bi poklapalo ista jedno drugo. Zasebni slucajevi zasebno se vode.
Ni jedno ni drugo ne smiju biti afere već konkretno odrađeni poslovi unutar pravosudnih institucija.
Koga on upoređuje, kakve veze ta dva slučaja imaju?
A Dritane daj ostavku sam.
Bolje je.
Vidi se da je mamuran, od praznika Majskih pusti te ga da odspava malo.
Au sto je ovo, on podrzava Knezevića nije zurba.
Polako samo.
Nije mamuran od Prvomajskog praznika, već od Vaskrsa.
Ođe se jasno vidi da Drutan, stoji na stranu ovog tkz kosarskog vojnika.Koji naziva Crnogorce Bagrom, Dritane aj produzi znamo zasto si doveo Adzica u UP, da ti prenosi inf.
Znamo zasto oces Brđanina u ANB ako ti Milo da.
Nema ođe sreće, nova vlada neka pada.
Kakve ovo veze ima sa Medenicom???
Ima,ima. Ovome Petru se sve zna, a Vesni treba da dokazu ovo sto su joj napakovali!
To dps i njeni sateliti i hoće.Da pokriju kriminal i korupciju dps vlasti u trajanju od 30 godina sa jednom izjavljenom prostoproširenom rečenicom i to od strane policijskog službenika koji je isto bio kadar dps u trajanju manje od jednog minuta .
Nijesi ti sudija i nemaš pravo da pričaš sudiji da mu je nešto bitnije od drugog. Tvoje je da osudiš svaki kriminal. Čisto uticanje na sudije!
Ovaj momak ima ozbiljnih problema kako na pojmovnoj tako i na psihičkoja razini. Postavio je na vrlo odgovornu funkciju solidnog kriminalca i onda priča o buđenju nacionalizma. Crna Gora je nesretna država, Crnogorci kukavice i sve skupa niti ne zaslužuju boljega za premijera. Jedina sreća za ovako olinjalu Crnu Goru je što ima sjajne nacionalne manjine koje čuvaju obraz i… Više »
Bravo..
Tacno sve..kad nema na ulice da izadju crnogorci..jadi a ne crnogorci sram nas sve bilo kad ovo dopustamo neka nas nema za bolje nijesmo
Potpisujem sve rečeno!
Ćujes ovoga ovaj podrzava, Kneževića i pokriva ga.Sad je sve jasno ko dan, Milo ruši ovu pro srpsku vladu.
Nek pane pa sto bude, nek bude ove price slusat ovo je dno.Jednog osuđuje Medenicu ovov brani, jel ovo normalno.Sprda se sa narodom Cg.
Oburdaj ovo Milo.
Upravo suprotno,postoje ambicije da “afera Vesne Medenice” pokrije aferu Petra Kneževića.. #ne možemo ih dovoditi u istu ravan,šta god da su uradili Medenica i sin to ni iz daleka nije ugrožavalo bezbjednost i ustavni poredak Cg. Sa druge strane,Knežević je spremao građanski rat!Na vezi je imao sve kriminalne klanove iz Cg a naloge primao od BIA-e,Vučića,Joanikija..nema krivičnih djela koja se… Više »
Vesna je pare i duvan ovaj je izdao Crnu Goru ko i ti e to nije isto
Toliko je ocigledno da postoji nacin da se nekako razvodnjava afera Medenica ..Zna se i koja je to kuhinja
Nije ovo identitetska tema nego borbe protiv organizovanog kriminala i pitanje vladavine prava..Čovjek kao komandir specijalne jedinice kazao je da je na vezi sa kriminalnim klanovima da zajednički djeluju.Ovo je sto puta gore od Medeničinog sina jer se radi o središtu izvršne vlasti koja je moguće povezana sa kriminalcima.
Hahhahahahhhahahhaha.Se La vi,moj Dritane.Ne Čudim ti se jer je ovo za tebe lični udarac.Ti si bio potpredsednik vlade za bezbjednost,a čovjek govori da je bio povezan sa kriminalnim klanovima koi su čekali njegov mig..On naravno nije mogao raditi sam jer ima nadređene…Neko bi pomislio da si u konfliktu interesa.Bolje bi ti bilo da ćutiš.
Pa i ne može,kako bi i mogla?
Pa ako utvrdite da je nezakonito sniman onda je i sin Vesnin nezakonito sniman… sve mi se cini da branis Knezevica jer si debelo zaglibio u tom dogadjaju.
Samo ti budi reljaksiran cupavi
Naravno da se bojiš otkrivanje svega vezano za ustoličenje jer si bio podržavalac tog gnusnog čina.
Nijr nas briga za afere, vi ih pravite, neka svako odgovara za svoje postupke, Medenica za svoje, a Knežević za svoje! Jesmo li pravna država ili nismo?
Dritane za nijansu je Knežević manje kriv od tebe , Krivokapića i ostale svite. Uz vašu saglasnost su Knežević i Ostali visoki policijski funkcioneri upravljali akcijom sa organizovanim kriminalnim grupama. Ali sve vi džaba oni odoše a i ti ćeš u paketu sa Jokovićem Dritane. Samo veselu ministarku odbrane Injac da nezaboravim i njena je krivica ogromna.