Ministar Šehović koji je od početka svojeg ministrovanja ostao poznat po aferama i političkim zapošljavanjima u Ministarstvu prosvjete, ostao je dosljedan svojem nedemokratskom i neprofesionalnom djelovanju pa je tako isti pokazao javnosti Crne Gore da Afera SNIMAK ima svoj nastavak, kažu iz kolacije SDP- Demos.
Malo mu je, ističu oni, što je svog člana OO SD Nasera Gargovića, šumarskog stručnjaka, zaposlio za direktora srednje elektrotehničke škole, već je i Gargovića junior bez jednog dana staža zaposlio u Ministarstvo prosvjete.
“Naravno, ne zna se po kojem osnovu ali se zna da prima platu a ne dolazi na posao”, tvrde oni.
Traže od tužilaštva da provjeri platnu listu Gargovića za januar i utvrde koliko je zapravo dana proveo na poslu.
“Da bi Šehović pokazao da mu je stanje u prosvjeti “deveta” rupa na svirali, pokazuje i primjer da je junior Gargovića ekspresno postavio u Odbor za obrazovanje odraslih. Svima je jasno da se u ovim Odborima i drugim Komisijama imenuju osobe sa iskustvom i pedagoškim znanjem, a ne osobe koje nemaju stručnog iskustva u prosvjeti a još manje pedagoške sposobnosti. Međutim, Šehović ide onim putem, ako mogu članovi GO SD u Savjet za visoko obrazovanje zašto ne mogu članovi OO SD u stručne odbore koje formira Ministarstvo obrazovanja”, zaključili su oni.



Miodrag Lekić & Raško Konjević
https://youtu.be/xwICnYbAQCQ
Neka uzmu platne liste i drugih aktivista sd a po raznim vaspitnim ustanovama.
Umjesto da se pokriju ušima i ćute, ovi iz SD se još koprcaju. Tvrde da je Gargović protivustavno sniman.
Ko umije njemu dvije,svaka čast!!!
I sin u ministarstvu?ala vam vjera ministre!!!