Politika

Vujačić: Nastavljamo da gradimo zdraviju i zeleniju Podgoricu

Zamjenica gradonačelnika Podgorice i članica IO DPS Glavnog grada Slađana Vujačić smatra da je zaštita životne sredine najvažniji zadatak ove generacije.

“Mi u Crnoj Gori imamo i obavezu više, budući da smo od 1991. godine i zvanično prva ekološka država. Zbog toga smo posebno posvećeni zelenim temama. U cilju zaštite životne sredine pokrenuli smo cijeli niz zelenih projekata i formirali nove zelene površine”, saopštila je danas Vujačić.

Tu spadaju projekat „Moje drvo“ po kojem je Podgorica postala poznata, ne samo u Crnoj Gori, već i šire.

“Zahvaljujući partnerskom odnosu sa našim građanima i društveno odgovornim kompanijama, naš grad danas je bogatiji za cijeli niz novih drvoreda. Tu je i projekat „Mikro 020“, zahvaljujući kojem smo uredili do tada neuređene površine u gradu i motivisali naše građane da provode vrijeme na otvorenom. Naš grad danas ima nekoliko novih mikro lokacija kao što su park Princeze Ksenije, Park energije, park na Starom aerodromu i mikro lokacija u Ulici Oktobarske revolucije”, podsjetila je Vujačić.

Napominje i da su revitalizovane park-šume Gorica i Ljubović, a pejzažno su uredili i Rimski trg.

“Naš grad je danas bogatiji za nove parkove kao što su park Ivana Crnojevića, Podgorički park, a u toku je i projektovanje parka na Zabjelu. Starim parkovima podarili smo novi sadržaj. Nastavljamo da gradimo zdraviju i zeleniju Podgoricu, za ovu i sve buduće generacije”, zaključila je zamjenica gradonačelnika Podgorice.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
U23m
Gost
U23m

Hahaha….stvarno ste se uvatili u kostac sa ekologijom. Zna se koji su glavni ekoloski problemi u pg i po tim pitanjima ne radite nist a. Javni gradski prijevoz, paljenje guma, paljenje korova, lozenje na kruta i tekuca goriva, raspadnute praistorijske kante na cesti, zagadjenja rijeka, filteri industrije i toplana, urbanisticki planovi…..zasadite par stabala i uredite malo parkic i to je… Više »

Djuka
Gost
Djuka

Ofaebajte trotoare i parkinge u zeleno, iz aviona će super izgledati.

Podg
Gost
Podg

Evo Pg se bas sva zeleni…a ne salite se ljudi

Maris
Gost
Maris

Sve pohvale

Podgorica
Gost
Podgorica

To je lijepo. Najvaznije je da prostor bivse kasarne Moraca bude uredjen kao veliki park sa sadrzajima i sa velikom odzemno nadzenom garazom.Izgradnjom jedne jedine stambenoposlovvne zgrade na ovom dijelu sve ove dosadasnje aktivnosti baca u zaborav.

Da ja.
Gost
Da ja.

Najzdravija i najzelenija površina na svijet je SITI KVART. Bruka i sramota na onolikom prostoru.

Živa istina
Gost
Živa istina

Od čega vam je to zelenil, od betona vjerovatno????!!!

Da ja.
Gost
Da ja.

Mikro lokacija u Oktobarskoj…… nešto najgluplje na svijet.

Liberal
Gost
Liberal

Narocito ste se oko zelenila opteretili, evo sva pg u beton

Send this to a friend