Predsjednik Skupštine Podgorica, Đorđe Suhih jednoglasno je izabran za predsjednika Odbora Socijaldemokrata Glavnog grada na konstituitivnoj sjdnici njihovog drugog saziva. Za potpredsjednike Odbora su na njegov predlog, takođe jednoglasno, izabrani: Boris Mugoša, zamjenik gradonačelnika, Snežana Burzan, direktorica KIC-a Budo Tomović i Marko Rakočević, sekretar Sekretarijata za komunalne poslove i saobraćaj u Glavnom gradu, dok je novoizabrani sekretar Odbora Tihomir Radinović, predsjednik Odbora direktora podgoričkog preduzeća Zelenilo.
Sjednici je prisustvovao predsjednik Socijaldemokrata Crne Gore Ivan Brajović. On je ukazao da su od osnivanja Socijaldemokrate uspjele da sačuvaju i unaprjeđuju izvornu ideju socijaldemokratije u CG, koja je postala oslonac političke stabilnosti u našoj državi.
“Rezultati Socijaldemokrata na svim izborima potvrđuju ispravnost naše politike, koja je samostalnim pozicioniranjem na političkoj mapi pokazala da je nezaobilazan faktor svih progresivnih dešavanja u CG. Ono što svakako raduje je konstantni rast podrške našoj partiji poslije parlamentarnih izbora, koji je rezultirao tri puta većom podrškom u Nikšiću i dva i po puta u Herceg Novom. Svakako da takav trend, osluškujući informacije sa terena, očekujemo i u Podgorici na izborima sljedeće godine. Večerašnji izbor svakako značajno doprinosi takvim očekivanjima, jer se radi o ljudima koji su svojim ličnim i profesionalnim integritetom najbolji garant ogromne podrške Socijaldemokratama u Glavnom gradu”, kazao je Brajović.
On je iskazao ogromnu zahvalnost dugogodišnjem predsjedniku podgoričkog odbora istinskih Socijaldemokrata Vujici Lazoviću na svemu što je uradio u prethodnom periodu, uspijevši da, kako je ocijenio, uprkos brojnim izazovima sačuva najkvalitetnije jezgro pravih boraca za izvorne principe socijaldemokratije u Glavnom gradu.
Doskorašnji predsjednik Odbora, Vujica Lazović se zahvalio svim članovima Odbora na izuzetnoj saradnji i podršci svih prethodnih godina ističući da je jedan period uspješne odbrane najprogresivnije ideje u savremenoj demokratiji, odnosno ideje socijaldemokratije, za nama.
“Sada je pred svima nama period svakodnevne borbe za njenim dugoročnim pozicioniranjem kao jednog od najznačajnijih faktora političke i ekonomske stabilnosti i u Podgorici i u Crnoj Gori”, kazao je Lazović.
Novoizabrani predsjednik podgoričkog odbora, Đorđe Suhih, istakao je da mu je velika čast i privilegija da bude prvi među jednakim i da će svojim znanjem i iskustvom zajedno sa najbližim saradnicima i svim članovima Odbora uraditi sve da Socijaldemokrate ostanu jedan od ključnih nosilaca vlasti u Glavnom gradu.
“Ono što karakteriše dosadašnji rad podgoričkog odbora, a to je timski duh, i u narednom period će biti glavna karika u djelovanju partije”, poručio je on.
Takođe, predsjednik Suhih je istakao da su odlični rezultati rada predstavnika Socijaldemokrata u aktuelnoj gradskoj upravi najbolji garant još uspješnijeg pozicioniranja partije na sljedećim izborima.




Sa srecom!
Jesu li ovo svo clanstvo okupili ha ha ha
Svi direktori, ali nisu oni tu zbog funkcija nego zbog Crne Gore….. jel’te
Svaka čast, sve dobri i ugledni ljudi. Srećno!