Fudbal

Barbarez: Od prvog momenta smo vjerovali

FOTO: EPA

Fudbalska reprezentacija BiH slavi odlazak na Mundijal, drugi put u istoriji.

“Zmajevi” su sinoć u Zenici nakon penala eliminisali Italiju i plasirali se na Svjetsko prvenstvo nakon 12 godina. Nakon što je u regularnom dijelu i produžecima bilo neriješeno (1:1), uslijedili su penali u kojima je BiH slavila 4:1.

“Nije bilo jednostavno, ali to je valjda naš put. Taj početak, prvo poluvrijeme imali smo neke probleme, nismo imali organizacije, nismo stajali gdje je trebačp, nismo vodili računa o protivniku. Ali, protiv svjetske ekipe koja se kvalitetno brani i sa deset igrača vjerovali smo od prvog momenta. Nikad mirniji nisam ušao u utakmicu. Nikad mirniji nisam utakmicu odradio. Rekao sam da izađu i da uživaju. Vidio sam im u očima, stvarno ih volim, to su momci s karakterom. Imamo takve momke na koje smo ponosni, dvije godine smo ispred plana. Sad sam im rekao da moramo svake dvije godine da idemo na turnir”, kazao je nakon meča selektor BiH, Sergej Barbarez.

Edin Džeko je zbog povrede propustio penal seriju.

“Ja se nadam da nije ozbiljna i da će moći da bude sa nama na Svjetskom prvenstvu jer nema mnogo vremena”, istakao je Barbarez.

BiH će na Mundijalu igrati u grupi B, sa Švajcarskom, Kanadom i Katarom.

1

avatar
1000
1
0
0
 
1
Nikolino
NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Nikolino
Gost
Nikolino

Čestitke Bosancima, zaslužili ste!

Send this to a friend