Fudbal 1.CFL

Budućnost na plus 21

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su kao gosti Podgoricu 1:0, u 21. kolu Telekom Prve lige i učvrstili se na vrhu tabele.

Nije na “DG Arenu” viđena dobra utakmica, a čovjek odluke bio je Dejan Zarubica.

Samo što je ušao u igru u 76. minutu zatresao je mrežu Podgorice, pa Budućnost na vrhu tabele sada ima 21 bod više od Sutjeske i Dečića.

Dečić je na svom terenu odigrao bez pogodaka sa Jezerom, dok su Nikšićani kod kuće remizirali sa Iskrom 2:2.

Grivić je doveo Sutjesku u vođstvo, Iskra za minut u nastavku preokrenula preko Vukovića i Petrovića, a Janjić je postavio konačnih 2:2.

Odličnu formu potvrdio je Rudar pobjedom na Trešnjici golom Zečevića, pa se trenutno Pljevljaci nalaze na četvrtom mjestu.

U derbiju začelja pogotkom Roganovića, OFK Titograd je pobijedio Petrovac 1:0.

Rezultati:
Zeta – Rudar 0:1 (Zečević 42)
Dečić – Jezero 0:0
Sutjeska – Iskra 2:2 (Grivić 39, Janjić 58 – Vuković 49, Petrović 50)
Podgorica – Budućnost 0:1 (Zarubica 76)
Titograd – Petrovac 1:0 (Roganović 62)

Tok mečeva:

62′-GOOOLL! Titograd pogađa mrežu Petrovca, 1:0 na Starom aerodromu.

Pobijedila je Budućnost na tradicionalno neugodnom terenu Podgorice, a čovjek odluke bio je Dejan Zarubica. Golova nema na poluvremenu meča Titograd – Petrovac.

76′-GOOOLL! Samo što je ušao u igru Dejan Zarubica dovodi Budućnost u vođstvo na terenu Podgorice.

68′- Bez promjena rezultata na oba terena.

46′- Drugi dio utakmice na “DG Areni” je startovao, dok je počela i posljednja utakmica ovog kola između Titograda i Petrovca.

Bez golova nakon 45 minuta u meču Podgorice i Budućnosti. Sutjeska i Iskra podijelile bodove, 2:2.

58′-GOOOL! Nastavlja se goleada u Nikšiću, Janjić je izjednačio na 2:2.

50′-GOOOLL! Zoran Petrović, preokret Iskre za nepuna dva minuta u Nikšiću.

49′- GOOLLL! Iskra iz penala preko Ivana Vukovića stiže do izjednačenja.

46′- Utakmica u Nikšiću je nastavljena, dok je započeo i duel Podgorice i Budućnosti.

39‘ GOL u Nikšiću. Sutjeska ima prednost! Grivić je strijelac.

80′ I dalje 0 u Tuzima. Bez promjena je i u Nikšiću.

46′- Nastavljen je susret Dečić-Jezero, dok je upravo počela utakmica Sutjeska – Iskra.

90′ Kraj u Tuzima, pobjeda Rudara, vrlo važna.

70′ Rudar i dalje ima prednost protiv Zete. Mreže miruju na stadionu Dečića.

Nastavlja se meč u Golbuvcima, počinje susret u Tuzima.

42′ GOL! Zečević postiže pogodak, Pljevljaci vode u Golubovcima.

41′ Sopo je igrao rukom, penal za Rudar.

39′ Ivan Vukčević nije kaznio veliku grešku golmana Rudara. Promašio je glavom sa pet metara praktično prazan gol.

29′ Pola sata igre bez golova. Rudar opasniji po idealnim uslovima u Golubovcima.

1′ Igra se u Golubovcima

Derbi se igra od 16 sati između Podgorice i lidera Budućnosti.

Prvi će na teren fudbaleri Zete i Rudara, a još se sastaju Dečić – Jezero, Sutjeska – Iskra i Titograd – Petrovac.

Budućnost ima 50 bodova, Sutjeska i Dečić po 31.