Dečić usamljen na vrhu, Mladost ponovo pokvarila planove šampionu

Ako Budućnost ne odbrani šampionsku titulu, onda će aktuelni prvak najviše žaliti za “prosutim” bodovima u susretima sa ekipom Mladosti.

“Plavi” su drugi put u sezoni izgubili od gradskog rivala, što pogoduje Dečiću koji je trijumfom u Bijelom Polju preuzeo lidersku poziciju na tabeli sa tri boda prednosti u odnosu na Budućnost.

Tim Mladena Milinkovića je pod Goricom poražen od tima koji će se grčevito boriti da ne zauzme posljednje mjesto tabeli, samim tim selidbu u niži rang.

Mladost je na krilima Alekse Maraša trijumfovala 2:1 i treći put u četiri međusobna meča ostala neporažena protiv najtrofejnijeg crnogorskog kluba.

Dečić je slavio na gostovanju Jedinstvu 2:0 i u odličnoj je situaciji pred veliki derbi na DG areni narednog utorka.

Sutjeska je opravdala ulogu favorita protiv Jezera (2:1), Arsenal je dobio Rudar 4:2, dok je reprezentativac Škrijelj riješio primorski derbi Mornara i Petrovca (1:0).

Meridianbet 1. CFL, 28. kolo

ARSENAL – RUDAR 4:2
(Maraš 26′, 43′, Kordić 31′, Milić 93′ – Bulatović 22′, Apija pen. 75′)

UŽIVO…

70′ – Budućnost ne uspijeva da probije odbranu Mladosti. I dalje je 1:2 pod Goricom.

Kraj na Topolici, golom Škrijelja Mornar je dobio primorski derbi.

31′ – GOOOL, šok pod Goricom i ponovo sjajni Aleksa Maraš, Mladost senzacionalno vodi protiv Budućnosti (2:1).

Završeno je prvo poluvrijeme u Baru – Mornar i Petrovac nisu uspjeli da zatresu mrežu tokom prvih 45 minuta (0:0).

Kraj u Nikšiću – Sutjeska je sa 2:1 savladala Jezero.

9′ – GOOOL, kakav odgovor Mladosti – Aleksa Maraš je izjednačio na 1:1.

5′ – GOOOL: Počeo je meč pod Goricom između Budućnosti i Mladosti i odmah gol – domaćin je poveo golom Đorđa Despotovića.

72′ – GOOOL, i to kakav – Marko Šimun je fenomenalnim udarcem iz slobodnog udarca vratio Jezero u igru, Sutjeska je sad na 2:1.

1′- Krenuo je i primorski derbi između Mornara i Petrovca.

45′ – Završeno je prvo poluvrijeme između Sutjeske i Jezera, Nikšićani imaju sigurnih 2:0.

24′ – GOOOL, Sutjeska je na 2:0, strijelac je Vasko Kalezić.

13′ – GOOOL, brzo je Sutjeska načela Jezero – trijelac glavom nakon kornera bio je Anto Babić.

1′ – Počeo je meč i Nikšiću između Sutjeske i Jezera.

Završeni su mečevi u Bijelom Polju i Tivtu – Dečić je trijumfom nad Jedinstvom (4:2) u gostima pobjedgao na plus tri u odnosu na Budućnost (od 18.30 dočekuje Mladost), dok je Arsenal “torpedovao” Rudar sa 4:2.

93′ – GOOOL, Arsenal stavlja tačku na meč sa Rudarom, Nikola Milić je pogodio za 42.

75′ – GOOOL, ne predaje se Rudar – Bizmar Apija je pogodio sa penala (3:2)

46′ – GOOOL, samo što je krenulo drugo poluvrijeme Dečić je stigao do 2:0 protiv Jedinstva, striijelac je Andrej Bajović.

45′ – Završena su prva poluvremena u Tivtu i Bijelom Polju.

43′ – GOOOl, ponovo Luka Maraš – Arsenal je na 3:1.

31′ – GOOOL, Arsenal je preokrenuo protiv Rudara – za 2:1 pogodio je Šaleta Kordić.

26′ – GOOOL, brzo se vartio Arsenal – 1:1 je u u Tivtu, izjednačio je Luka Maraš.

22′ – GOOOL, vodi i Rudar u Tivtu, Andrija Bulatović je strijelac.

21′ – GOOOL, ponovo Bojan Matić – Dečić vodi u Bijelom Polju.

1′ – Počela su dva meča koja se igraju od 15 sati – Arsenal je na jugu naše države dočekao Rudar, dok na sjeveru Jedinistvo napada jednog od lidera Dečić.