Majkl Kerik preuzima vođenje Mančester Junajteda i odmah je postavio visoke ciljeve za ekipu. Bivši vezista i prethodni vršilac dužnosti menadžera istakao je da želi atraktivan fudbal:
„Nadam se da ćemo igrati stvarno uzbudljiv fudbal. Želim da ustanem i uživam gledajući momke kako igraju. Jedva čekam da počnemo i vidimo šta možemo da postignemo. I sam sam navijač. Verujte mi, moja porodica me gura. Svestan sam odgovornosti i očajnički želim da uradim dobre stvari.“
Kerik je o povratku u klub u kojem je proveo 12 godina rekao:
„Nevjerovatan je osjećaj vratiti se i ponovo biti dio kluba – to je dio mog života toliko dugo i nikada me nije napustilo. Razumijem posao i odgovornost koju imam.“
Kerik ne krije da ga izazovi motivišu: „Velike utakmice su ono za šta svi živimo. Neke su izazovnije od drugih, zato ćemo se u njih baciti glavom. Old Traford je magično mjesto, zar ne? Uvijek postoji mistika oko toga šta može da se desi.“
Igrači se u srijedu vraćaju treninzima u Keringtonu, pripremajući se za subotnji gradski derbi protiv Mančester Sitija, što će biti prvi veliki test Kerikovog rukovođenja timom.



