Fudbal Serija A

Marušić asistent u preokretu Lacija

Adam Marušić bio je asistent kod pobjedničkog gola Ćira Imobilea u trijumfu Lacija nad Sasuolom 2:1, u 19. kolu Serije A.

Crnogorski reprezentativac ubacio je loptu koju je golgeter “nebesko-plavih” poslao u mrežu u 71. minutu.

Sasuolo je bolje otvorio meč i poslije dodavanja Đuričića, Federiko Kaputo je već u šestom minutu doveo goste u vođstvo.

Uslijedila je incijativa Lacija, koja je krunisana u 25. minutu. Korner je izveo Korea, a Sergej Milinković Savić bio dominantan u skoku pred golom gostiju.

Lacio je bio bolji tokom većeg dijela utakmice i na kraju zasluženo osvojio tri boda.

Za Rimljane je ovo četvrti trijumf u nizu u Seriji A i trenutno je na sedmom mjestu na tabeli sa samo dva boda manje od četvrtoplasiranog Juventusa.

Sasuolo je pao na devetu poziciju sa četiri boda zaostatka za Lacijalima.