Fudbal Liga šampiona

Preokret Sitija, Gvardiola iz Pariza vidi finale

Nejmar u duelu sa Fodenom

Preokretom u drugom poluvremenu, Mančester siti je pobijedio Pari Sen Žermen 2:1 i zakoračio ka finalu Lige šampiona.

“Sveci” su bili bolji rival u prvom dijelu i inicijativu krunisali u 15. minutu.

Di Marija je centrirao, a Markinjoš glavom poentirao.

Propustili su do kraja prvog poluvremena domaći šanse da uvećaju prednost, da bi nakon odmora igru preuzeli “građani”.

Igrao se 64. minut, kada je Kevin De Brujne centrirao, a lopta prevarila golmana Navasa i završila u mreži.

Sedam minuta kasnije iz slobodnog udarca Rijad Marez je kompletirao preokret.

Domaći su meč završili sa desetoricom jer je zbog grubog prekršaja na Gundoganu isključen Gej.

Revanš je za šest dana na “Etihadu”.

PSŽ – MANČESTER SITI 1:2
Markinjoš 15. – De Brujne 64 Marez 71.

Tok utakmice:

77′- Gube domaći živce, serija grubih faulova. Nakon jednog preoštrog na Gundogana zasluženo je isključen Idrisa Gana Gej.

71′-GOOOLL! Rijad Marez iz slobodnog udarca! Preokret Sitija!

64′-GOOOLLL! Kevin De Brujne je centrirao, loptom niko nije igrao, a ona je prevarila Navasa i završila u mreži. 1:1 u Parizu.

61′- Udarac De Brujnea ide preko gola. Siti ima više loptu u nogama u nastsavku meča.

46′- Nastavljena je utakmica.

Dinamičnih 45 minuta u Parizu i minimalno vođstvo domaćina.

41′- Pokušaj Fodena, na mjestu je Navas.

28′- Korner Nejmara i promašaj Paredesa.

15′-GOOL!Strijelac je Markinjoš, i to glavom poslije kornera Anhela di Marije sa desne strane.

13′- Udarac Nejmara, dobra intervencija golmama Edersona.

2′- Odmah pokušaj Nejmara, ali brani Ederson.

1′-Počeo je meč u Parizu.

“Sveci” u duele sa engleskim timom ulaze nakon što su u prethodnoj rundi eliminisali zvaničnog prvaka Evrope Bajern.

PSŽ želi da napravi korak više u odnosu na prošlu sezonu, kada je u finalu poražen upravo od Bavaraca.

Siti je prvi put u polufinalu pod komandom Pepa Gvardiole. Već igra sjajnu sezonu sa trofejom Liga kupa i izvjesnim osvajanjem Lige šampiona.

U prvom meču polufinala sinoć su u Madridu Real i Čelsi odigrali neriješeno 1:1.