Barsa se revanširala Juveu, PSŽ isporučio petardu

Fudbaleri Barselone ostvarili su ubjedljivu pobjedu na startu Lige šampiona, pošto su u derbiju prvog kola bili bolji od Juventusa sa 3:0.

Katalonci su se revanširali “staroj dami” za prošlosezonsku eliminaciju u četvrtfinalu, a do cijelog plijena došli su na krilima dvostrukog strijelca Lionela Mesija. U istoj grupi (D), Sporting je u Pireju savladao Olimpijakos sa 3:2. Pitanje pobjednika gosti su riješili još u prvom poluvremenu.

Mančester junajted je u okviru grupe A trijumfovao u susretu sa Bazelom 3:0. Strijelci za “crvene đavole”  u povratničkom nastupu u eminentnom takmičenju bili su Felaini, Lukaku i Rašford. Tri boda na svom kontu ima i moskovski CSKA. “Armejci” su preokretom na koljena bacili domaću Benfiku 2:1.

Grupa B donijela je dva očekivana ishoda. Bajern Minhen je lako izašao na kraj sa Anderlehtom (3:0), dok je Pari Sen Žermen u Glazgovu pokazao sav raskoš napadačkog potencijala. Mbape Lotin i Nejmar postigli su po gol, dok je Kavani bio dvostruki strijelac.

Jedini meč bez golova odigran je na Olimpiku, gdje su rivali u C grupi bili Roma i Atletiko Madrid. Najefikasniji tim večerašnjeg programa bio je Čelsi. “Plavci” su deklasirali debitanta u elitnom društvu, Karabag, rezultatom 6:0.

Grupa A:

Mančester junajted – Bazel 3:0 (Felaini 35, Lukaku 53, Rašford 84)
Benfika – CSKA Moskva 1:2 (Seferović 50 – Vitinjo pen. 63, Zamaletdinov 71)

Grupa B:
Bajern Minhen – Anderleht 3:0 (Levandovski pen. 12, Alkantara 65, Kimih 90)
Seltik – Pari Sen Žermen 0:5 (Nejmar 19, Mbape 34, Kavani 40, 85, Lustig ag. 83)

Grupa C:
Roma – Atletiko Madrid 0:0
Čelsi – Karabag 6:0 (Pedro 5, Zapakosta 30, Azpilikueta 55, Bakajoko 72, Bačuaj 76, 82)

Grupa D:
Barselona – Juventus 3:0 (Mesi 45, 69, Rakitić 56)
Olimpijakos – Sporting Lisabon 2:3 (Pardo 90, 93 – Dumbija 2, Martins 13, Fernandes 43)

TOK UTAKMICA:

22:36 – Završene su sve utakmice…

93.minut – GOOOL u Pireju! Pardo, njegov drugi gol, ali kasno buđenje Olimpijakosa.

90.minut – GOOOL u Minhenu! 3:0 za Bajern. Kimih je stavio tačku na trijumf bavaraca.

90.minut – GOOOL u Pireju! Počasni pogodak Olimpijakosa, Pardo je strijelac.

85.minut – GOOOL u Glazgovu! Petarda PSŽ-a. Kavani bilježi svoj drugi gol večeras. Sjajni su Francuzi.

84.minut – GOOOL na Old Trafordu! Ubjedljiv je i Mančester junajted, pogodak Rašforda.

83.minut – GOOOL u Glazgovu! Ide PSŽ na 4:0, autogol Lustiga.

82.minut – GOOOL u Londonu! Raspucani Čelsi broji do šest. Novi pogodak Bačuaja.

76.minut – GOOOL u Londonu! Ne staju “plavci”, peti različiti strijelac. Sada se upisao Miču Bačuaj.

72.minut – GOOOL u Londonu! Čelsi je veoma ubjedljiv protiv prvaka Azerbejdžana, sada je 4:0, pogodak Bakajoka. To je njegov prvijenac za “plavce”.

71.minut – GOOOL u Lisabonu! Preokret, vodi CSKA. Zamaletdinov je šokirao navijače Benfike.

69.minut – GOOOL na Nou Kampu! Leo Mesi ponovo, Barsa se revanširala Juveu za prošlosezonsko ispadanje u četvrtfinalu.

65.minut – GOOOL u Minhenu! Izgleda da i Bajern rješava utakmicu na Alinas areni. Imaju komotnih 2:0 protiv kluba iz Brisela. Pogodak Tijaga Alkantare.

63.minut – GOOOL u Lisabonu! Izjednačio je CSKA. Alemida je igrao rukom, sudija je dosudio najstrožiju kaznu, a precizan sa 11m bio je Vitinjo.

56.minut – GOOOL na Nou Kampu! Juventus je u problemu, pošto Barsa dolazi do 2:0. Ivan Rakitić je udvostručio vođstvo Katalonaca.

55.minut – GOOOL u Londonu! Gotovo je sve na Stamford Bridžu, Čelsi ima 3:0, pogodak Azpilikuete.

53.minut – GOOOL na Old Trafordu! Krupnim koracima fudbaleri Mančester junajteda idu ka prvom trijumfu. Strijelac za komotnih 2:0 protiv Bazela bio je Romelu Lukaku.

50.minut – GOOOL u Lisabonu! Haris Seferović se postarao da ekipa Benfike povede protiv moskovskog CSKA. Asistenciju je upisao Andrija Živković.

46.minut – Počela su druga poluvremena.

45.minut – GOOOL na Nou Kampu! Leo Mesi je u samom finišu savladao Bufona i donio vođstvo Barseloni. Bila je to čudesna akcija Katalonaca, podsjetili su na “stare” dane.

43.minut – GOOOL u Pireju! Goropadan je i Sporting, koji takođe već sada može da se raduje prvoj pobjedi u elitnom takmičenju. Strijelac za 3:0 Fernandes.

40.minut – GOOOL u Glazgovu! Sve je gotovo na ovoj utakmici, jer PSŽ dolazi do ogromnih 3:0. Došao je red i na Kavanija. Urugvajac je bio precizan sa bijele tačke.

35.minut – GOOOL u Mančesteru! Junajted je na 1:0 zahvaljujući Felainiju.

34.minut – GOOOL u Glazgovu! Pari Sen Žermen je duplirao svoju prednost. Isplaćuje se i Mbape, evo i njegovog prvijenca u Ligi šampiona za novi klub.

30.minut – GOOOL u Londonu! Nova radost navijača Čelsija, “plavci” vode 2:0. Upisao se Zapakosta na svom debiju u dresu aktuelnog prvaka Engleske.

19.minut – GOOOL u Glazgovu! Očekivano, vode gosti… Strijelac za Pari Sen Žermen Nejmar. Njegov prvi potpis u Ligi šampiona u dresu “svetaca”.

13.minut – GOOOL u Pireju! Fantastičan početak Sportinga, već imaju kapitalnu prednost na Karaiskakisu. Martins za 2:0.

12.minut – GOOOL u Minhenu! Bajern na vrijeme otvara ekipu Anderlehta. Levandovski je iskoristio penal.

11.minut – Penal za njemačkog šampiona na Alijans areni. Nevolje za Anderleht, isključen je Kums.

5.minut – GOOOL u Londonu! Čelsi kreće silovito protiv Karabaga, pogodio je Pedro. Bio je to prelijep udarac španskog reprezentativca par metara izvan šesnaesterca.

2.minut – GOOOL u Pireju! Strijelac prvog ovosezonskog pogotka u Ligi šampiona je Dumbija, napadač Sportinga.

Tri mjeseca nakon Realovog trijumfa nad Juventusom u Kardifu startuje 26. izdanje najjačeg UEFA takmičenja. U najzanimljivijem meču, Barselona dočekuje “staru damu” na Nou Kampu u reprizi prošlosezonskog četvrtfinala.

Prštaće i na Olimpiku, gdje Roma za rivala ima madridski Atletiko. Crnogorski reprezentativac Stefan Savić komandovaće odbranom “kolčonerosa”.

Bajern Minhen, te engleski premijerligaši Čelsi i Mančester junajted, imaju zicere pred svojim navijačima. Utisak je da njihovi rivali Anderleht, Karabag i Bazel ispred sebe imaju nemoguće misije.

Veliki favorit za dobar start grupne faze je i pojačani Pari Sen Žermen. “Sveci” gostuju u Glazgovu, a trener Unaj Emeri odlučio je da na teren pošalje tešku artiljeriju, odnosno super trio – Nejmar, Mbape, Kavani.

U duelima Benfike i CSKA, te Olimpijakosa i Sportinga očekuje se velika neizvjesnost.