Fudbal Kvalifikacije za u21 Evropsko prvenstvo

Slavlje Sjeverne Makedonije na DG areni

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore izgubila je od Sjeverne Makedonije 2:1 u četvrtom kvalifikacionom meču za plasman na Evropsko prvenstvo 2021. godine.

To je treći neuspjeh pulena Miodraga Vukotića u tekućem ciklusu, nakon što su upisali poraze od Kazahstana i Španije.

Sva tri pogotka u susretu na podgoričkoj DG areni viđena su u prvom poluvremenu. Crna Gora je povela golom Merisa Skenderivića u 10. minutu, ali ubrzo je uslijedilo izjednačenje.

Mrežu Filipa Đukića zatresao je Jani Atanasov, da bi isti igrač u 33. minutu iskoristio najstrožu kaznu za konačnih 2:1.

“Sokolići” su u finišu meča stvorili nekoliko dobrih prilika, ali se rezultat nije promijenio.

Crna Gora novu utakmicu igra za pet dana, protiv selekcije Španije u Podgorici.