Fudbal 34. kolo

Zeta otpisala Titograd, Podgorica ovjerila Evropu

Fudbaleri Podgorice, poput Dečića prethodne sedmice, izborili su istorijski plasman na evropsku scenu.

Izabranici Milorada Pekovića slavili su večeras u Tuzima 1:0 i tako osigurali nastup u Ligi konferencija, novoformiranom Uefinom takmičenju.

Sutjeska je u Pljevljima bila bolja od Rudara 2:0 i na taj način se vratila na drugo mjesto na tabeli.

Susret Iskre i Budućnosti u Danilovgradu završio je neriješeno 1:1, dok su vrijedne trijumfe u borbi za izbjegavanje baraža upisali Zeta i Jezero.

Golubovčani su sa 2:1 pobijedili OFK Titograd, a odlučio je pogodak Vaska Kalezića u 93. minutu.

“Romantičari” su porazom na Trešnjici ostali na teoretskim šansama za očuvanje prvoligaškog statusa.

I Jezero je do cijelog plijena stiglo u završnici meča. Mujeci je u 82. minutu zatresao mrežu Petrovca i postavio konačnih 1:0.

RUDAR – SUTJESKA 0:2 (Osmajić 1, 77)
DEČIĆ – PODGORICA 0:1 (Vujović pen. 70)
ZETA – OFK TITOGRAD 2:1 (Vukčević 79, Kalezić 90 – Bojović 53)
JEZERO – PETROVAC 1:0 (Mujeci 82)
ISKRA – BUDUĆNOST 1:1 (Jamamoto 17 – Raičković 24)

Tok mečeva:

90+3.minut – GOOOL! Kalezić za preorket Zete. Strahovit šuta ofanzivca “vukova” i pogodak u posljednjim trenucima meča.

82.minut – GOOOL! Mujeci donosi veliku radost Jezeru. Plavljani vode protiv Petrovca.

79.minut – GOOOL! Zeta je poravnala protiv Titograda. Pogodio je Vukčević.

77.minut – GOOOL! Sutjeska je duplirala vođstvo. Ponovo se potpisao Osmajić.

70.minut – GOOOL! Vujović iz penala, Podgorica vodi u Tuzima i hita ka istorijskom plasmanu na ino scenu.

53.minut – GOOOL! Sjajan potez Bojovića, Titograd vodi na Trešnjici. Napadač “romantičara” je iz voleja matirao Akovića.

Poluvrijeme – Samo tri gola na pet utakmica. Sutjeska vodi od samog početka meča, dok je u Danilovgradu neriješeno 1:1. Na tri utakmice mreže miruju.

24.minut – GOOOL! Budućnost je poravnala u Danilovgradu. Raičković iz voleja nakon ubacivanja Đuričkovića.

17.minut – GOOOL! Iskra vodi protiv šampiona. Jamamoto je zatresao mrežu Budućnosti.

1.minut – GOOOL! Tačno 21 sekund bio je dovoljan Sutjesci da povede pod Golubinjom. Osmajić je strijelac.

Najava:

Iskra, koja na posljednjih 11 prvenstvenih mečeva nije osjetila slast pobjede, ugostiće u Danilovgradu novog-starog prvaka Budućnost.

Derbi ove runde igraće se u Tuzima, gdje Dečić čeka četvrtoplasiranu Podgoricu koja je nadomak plasmana u Evropu.

Sutjeska je gost Rudara. Pljevljacima je meč od veće važnosti, jer imaju ambiciju da ostanu u ligi bez baraža.

Zeta je na Trešnjici domaćin fenjerašu OFK Titogradu, dok će razigrano Jezero u Beranama igrati protiv zahuktalog Petrovca.