Fudbal 1.CFL

Budućnost dobila derbi, Dečić bolji od Iskre, iznenađujući poraz Podgorice

Fudbalerima Budućnosti pripao je derbi protiv Sutjeske, a pobjedu u 11. kolu Telekom Prve crnogorske lige ostvarili su i igrači Dečića, Rudara, Zete i Petrovca.

Branilac titule slavio je u Nikšiću 1:0, a gol odluke dao je Božović u 15 minutu.

Dečić je pogocima Vuljaja i Rolovića iz penala savladao Iskru, dok je gol Kalezića bio dovoljan ekipi Zete da izađe na kraj sa Jezerom na Trešnjici.

Petrovac je iznenadio Podgoricu i duel na DG areni riješio u svoju korist rezultatom 3:1.

Trijumf u gostima upisao je i Rudar, koji je sa 2:0 pobijedio OFK Titograd.

Budućnost na čelu tabele ima 22 boda, Dečić je uz meč više sakupio 21. Slijede Podgorica sa 18, Sutjeska sa 16 i Zeta sa 15 bodova.

Jezero je osvojilo 14, Iskra 13, Rudar 12, Titograd je pretposljednji sa 9, dok je na začelju Petrovac sa 7 bodova.

Rezultati:
Podgorica – Petrovac 1:3 (Kordić 29′ – Đurđević 14′, Tačibana 63′, Merdović 90′)
Sutjeska – Budućnost 0:1 (Božović 15′)
Zeta – Jezero 1:0 (Kalezić 44)
Titograd – Rudar 0:2 (Striković 61, Kartal 69)
Dečić – Iskra 2:0 (Vuljaj 40, Rolović p. 90+6)

Tok mečeva:

90+6′ GOOOOL Rolović sa bijele tačke, Dečić je poveo sa 2:0 i dobio meč protiv Iskre.

Poluvrijeme u Tuzima, Dečić vodi 1:0.

Kraj na Starom aerodromu, Rudar bolji od Titograda 2:0.

40′ GOOOL! Dečić vodi u Tuzima, golman Iskre Kordić je “glumio” Nojera i pogriješio nakon istrčavanja, što je kaznio Vuljaj. Njegov sedmi u sezoni.

69′ GOOOL! Rudar stiže do visokih 2:0, upisao se Kartal.

61′ GOOOL! Striković strijelac za prednost Rudara protiv OFK Titograda. Napadač Pljevljaka kaznio je grešku mladog golmana Spasojevića.

Počeo je susret Dečića i Iskre u Tuzima…

Kraj i na Trešnjici, trijumf Zete nad Jezerom 1:0.

Kraj u Nikšiću. Budućnost je golom Draška Božovića srušila Sutjesku.

Poluvrijeme na Starom aerodromu, mreže miruju…

Počela je utakmica između Titograda Rudara.

Prva pobjeda Petrovca u sezoni!

90′ GOL! Merdović je postigao pogodak i potvrdio pobjedu Petrovca.

44′ GOL! Zeta ima prednost, strijelac Kalezić.

63′ GOL! Petrovac ponovo vodi u Lješkopolju. Tačibana glavom za 1:2.

18′ Veliku šansu promašio je Grivić. Mogla je Sutjeska da poravna, ali Grivić ne pogađa sa pet metara glavom iako je bio potpuno sam.

15′ GOL u derbiju! Budućnsot Vodi. Sjajan pas Ivanovića i sigurna realizacija Draška Božovića!

1′ Počeo je derbi u Nikšiću, kao i duel u Golubovcima!

45′ Kraj prvog dijela meča, ostalo je 1:1.

29′ GOL! Poravnala je Podgorica. Sjajni Šaleta Kordić, deveti gol u prvenstvu fenomenalan start sezone za napadača Podgorice!

14′ GOL! Petrovac vodi! Đurđević glavom daje prednost svom timu.

1′ Počelo je u Lješkopolju gdje je Podgorica veliki favorit protiv Petrovca.