Velika pobjeda Mladosti u Gracu, Šturm može pasti

Fudbaleri Mladosti ostvarili su senzacionalnu pobjedu u gostima kod Šturma 1:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Mladost je idealno otvorila meč i već u prvom minutu Knežević je iskoristio grešku Šulca, sjajno se zagradio i iznudio penal. Siguran sa bijele tačke bio je Krkotić za 0:1.

Gol Mladosti opredijelio je dalji tok meča. Naš sastav se povukao, odlično branio, a Šturm napadao, imao posjed, ali ne i šanse.

Praktično ništa Austrijanci nijesu napravili, a prvu ozbiljnu šansu imali su u 56. minutu. Šutirao je Lovrič sa 25 metara, Ljuljanović je kratko odbio, natrčao je Zulekner i šutirao visoko preko.

Mladost je imala jedan odličan kontrapad na meču. Igrao se 67. minut. Idealna lopta Ćetkovića za Kneževića, koji je imao problema u prijemu jer je lopta odskočila, pa nije imao dovoljno vremena za pravu završnicu, lak posao za golmana.

Šturm je do kraja imao jedan opasan udarac Lovriča koji je završio tik iznad prečke gola Ljuljanovića.

Mladost je sačuvala do kraja prednost, iako su domaći u sudijskoj nadoknadi napravili veliki pritisak, stigla do senzacionalne pobjede i prednosti pred revanš koji je za sedam dana pod Goricom.

tok meča:

94′ Slavili su Austrijanci nakon slobodnog udarca, ali gol iz ofsajda. Ostaje 0:1.

92′ Drugi žuti karton, isključenje odličnog Kaluđerovića. Šteta! Opasan slobodan udarac za domaće.

87′ Vlahović mijenja Ćetkovića.

86′ Opasan udarac Lovriča, malo preko Ljuljanovićevog gola.

76′ Izmjena kod Mladosti Raičevića mijenja Stijepović.

67′ Odličan kontranapad Mladosti. Idealna lopta Ćetkovića za Kneževića, koji je imao problema u prijemu jer je lopta odskočila, pa nije imao dovoljno vremena za pravu završnicu, lak posao za golmana.

63′ Bukorac mijenja strijelca jedinog gola, Krkotića.

56′ Prva ozbiljna šansa za domaće. Šutirao je Lovrič sa 25 metara, Ljuljanović je kratko odbio, natrčao je Zulekner i šutirao visoko preko.

53′ Ista slika na terenu kao u prvom dijelu, samo što Mladost uspijeva čak i ranije da zaustavi napade rivala.

46′ Nastavljen je meč na Merkur areni.

45′ Kraj prvog dijela, sjajan rezultat za Mladost. Gol Krkotića iz penala u drugom minutu donosi idealnu situaciju za tim Dejana Vukićevića.

42′ Mladost se i dalje odlično brani, ali ne uspijeva da iz kontranapada da ugrozi rivala.

29′ Šturm ima posjed, ali malo toga može da napravi iz njega. Kaluđerović i Raičević rade sjajan posao i pomažu mnogo odbrani.

21′ Period grublje igre uz dosta faulova na obije strane.

13′ Dobra intervencija Ljuljanovića, nakon šuta Zuleknera glavom.

5′ Hierlander je zatresao mrežu Mladosti, ali iz ofsajda.

2′ GOOOOOOOOLLLLLL Krkotić!

1′ PENAL za Mladost, Knežević je iznudio faul Šulca koji je dobio žuti karton .

1′ Krenuo je meč!

Dobre vijesti za navijače Mladosti je to što je Miloš Krkotić od starta u timu.

Mladost je odigrala odličan dvomeč protiv Gandžasara i sigurnom pobjedom stigla je do trećeg tima austrijskog šampionata – Šturma.

Podgoričani su sigurni da imaju šansu da imaju šansu za iznenađenje i nastavak evropskog sna.

Očekivanja iz našeg tabora pročitajte ovdje.