Košarka

Budućnost je evroligaš koji je odlično vođen, ali želimo u finale

foto: KK Cedevita

Od izuzetno lošeg starta sezone do sredine novembra, Cedevita je igrala preporođeno u nastavku i zaslužila drugo mjesto u regularnom dijelu ABA sezone.

Ipak, u taboru hrvatskog prvaka ne žele ulogu favorita pred večerašnji duel sa Budućnost Volijem. Od svih ekipa koje igraju u polufinalu, Zagrepčani su najmanje opterećeni sa pritiskom očekivanja.

“Drago mi je da smo na drugoj poziciji na kojoj smo završili regularni dio i mislim da je to izuzetan uspjeh za nas, da imamo prednost domaćeg terena u plej-ofu. Radujemo se polufinalu. Mislim da igramo protiv ekipe koja je izuzetno individualno jaka, protiv ekipe koja igra Evroligu i odlično je vođena, tako da se prije svega nadam zanimljivom polufinalu. Nadamo se i sreći, da prođemo i u finale. Vjerujem da je to interesantno polufinale za sve ljubitelje košarke i nadam se da će to publika popratiti u što većem broju i da ćemo imati podršku”, rekao je prvotimac Filip Krušlin.

Cedevita ne želi ulogu favorita, ali se ne plaši večerašnjeg duela.

“Mislim da ova ekipa to zaslužuje, da je kroz sezonu pokazala da vrijedi i nadam se i dalje dobrim partijama i izdanjima. Pokazali smo da možemo igrati sa svima. Bilo je lošijih i boljih utakmica, ali generalno smo pokazali da možemo, a u krajnjoj liniji to pokazuje i rezultat na tabeli na kraju regularnog dijela. Mislim da sa mnogo optimizma možemo ući u polufinale, bez obzira što je vjerovatno na papiru individualni kvalitet na strani Budućnosti. Mislim da svakako mi u ovom plejofu imamo šanse”, istakao je Krušlin.

Cedevita i Budućnost Voli sastaće se od 19 sati.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
brko mali
Gost
brko mali

2-0 za buducnost macka, pa se okrenite domacem sampionatu

Send this to a friend