Budućnost na korak do plasmana u Top 16 fazu Evrokupa

Košarkaši Budućnosti pobijedili su Hapoel iz Jerusalima 92:75 u sedmom kolu Evrokupa.

“Plavi” su pred svojim navijačima upisali važan trijumf i približili se plasmanu među 16 najboljih u ovom takmičenju.

Hapoel je bio bolji tokom prve četvrtine, imao i šest poena prednosti, Budućnost je u drugoj uzvratila i stigla do plus pet, a neizvjesnost je potrajala do posljednje dionice.

Budućnost je sjajno otvorila završnu četvrtinu serijom 13:0 i tada je prelomila utakmicu.

Na kraju su “plavi” lako priveli susret kraju i upisali sigurnu pobjedu.

Sjajnu partiju pružio je Petar Popović koji je postigao 20 poena (4/4 za tri), Kajl Gibson i Nikola Ivanović dodali su po 15, a Nemanja Gordić 12 koševa.

U taboru Hapoela 19 poena Dajsona, a 11 bivšeg igrača Zvezde i Partizana Kinzija.

U grupi B Bajern je u drami slavio na parketu Lietkabelisa 88:87, dok je Galatasaraj bio bolji od Ređo Emilije 82:72.

Budućnost poslije sedam kola na drugom mjestu sa četiri pobjede i tri poraza. Sljedećeg utorka “plavi” će gostovati Galatasaraju.