Košarkaši Budućnost Volija biće spremni za duel sa Crvenom Zvezdom – kaže trener Aleksandar Džikić.
Šef stručnog štaba plavo-bijelih očekuje drugačijeg rivala nego u prvom meču u Beogradu koji je dobio podgorički tim. Zvezda se pojačala u odnosu na taj meč, ali Džikić kaže da će njegov tim biti spreman.
“Gostujući tim je osvajač ABA Lige, učesnik Evrolige. Imaju vrlo respektabilan sastav, i drugačiji u odnosu na našu prvu utakmicu (na spoljnim pozicijama). Ta njihova osnovna osovina bekovski par – centarski par je vrlo iskusna, kao i domaći igrači koji su već duži niz godina tu. Pored iskusnijih, i nekoliko mlađih igrača igra važne uloge. Žele da igraju brzo i agresivno, i za to smo spremni.” – kazao je Džikić uoči duela.
Plavo-bijeli su slavili u Beogradu, a pobjednik sjutrašnjeg meča mogao bi biti presudan u borbi za prvo mjesto na kraju regularnog dijela sezone. Dva tima imaju identičan učinak, po dva poraza u dosadašnjem toku lige.
“Moramo da iskontrolišemo njihove poene u kontri, kao i pikenrol igru sa dva centra koji mogu da ubace spolja. Igraju čvrstu odbranu, na koju ćemo odgovoriti čvrstinom.” – smatra Suad Šehović.
I Budućnost i Zvezda odigrali su dobre mečeve na evrosceni. Podgoričani su u neizvjesnoj završnici izgubili od favorizovane Lokomotive, dok je Zvezda pobijedila Žalgiris.
V.J.




Ajmo Plavi.
Vruća srca ali glave hladne!
Срећно!