Košarka

Džikić želi trofej i mjesto u istoriji kluba i grada

foto: KK Budućnost

Želja Budućnosti je trofej ABA lige, jer to je ono što će ostati zapisano u istoriji kluba i grada, izjavio je danas trener podgoričkog kluba Aleksandar Džikić.

Strateg “plavih” ima lijepu priliku da u prvoj godini svog mandata donese toliko čekanu titulu regionalnog prvaka.

Podgoričani sjutra i u subotu dočekuju Crvenu zvezdu i pobjedama u oba meča Ivanović, Gordić i družina osigurali bi naslov prvaka i plasman u elitno evropsko takmičenje.

“Pričao sam sa Gavrilom Pajovićem ovih dana o jednoj stvari i osjećam potrebu da se to kaže. Igramo da osvojimo trofej ABA lige! Nas trofej zanima, i to će ostati zapisano u istoriji kluba, istoriji grada. To je nešto na čemu će ljudi posle nas raditi dalje. Ivanović nosi duksericu iz 98. godine. Pitao me da li mogu da nosim, jer mi je rekao da mu mnogo znači. E naš posao je da nekom djetetu mnogo znači da nosi Nikolino sjutra! Ta Evroliga je posljedica, o tom potom… Ali prvo nas zanima trofej. Jer mislimo da smo zaslužili ove godine da se borimo za titulu”, izjavio je Džikić.

Budućnost je u Beogradu napravila “brejk” i sada ima priliku za slavlje pred svojim navijačima.

“U istoj smo situaciji kao Zvezda, 1:1 je… Ne postoji garancija da ćemo mi pobjeđivati u Podgorici stalno. Ali mi je bitno da igrači shvate za šta se bore. I mislim da to znaju, da je to vrlo važno i da će publika to prepoznati. Daćemo sve od sebe. Ne zavisi sve od nas, ali ono što zavisi probaćemo da uradimo najbolje što možemo. To je poenta”.

“Plavi” su u drugom meču bili blizu još jedne velike pobjede. Ipak, centar Crvene zvezde Alen Omić je bio X-faktor u korist branioca titule. Budućnost je u tom susretu imala dosta problema pod obručem.

“Opet, bili smo u igri za pobjedu gotovo čitav meč. Nije to ništa nerješivo. Malo smo mekše počeli na Omiću, pružili mu šansu da stekne samopouzdanje..: Mislim da mu to nećemo pružiti u Podgorici. Sve što naprave moraće da zasluže, kao i mi. Fokus je mnogo važan, moj i igrača, da se završi taj posao. Pozitivna energija može i da okrene, ali to ne može da izbriše ono što je urađeno iza nas. Ništa ne može promijeniti činjenicu šta smo uradili ove sezone. Ulaznice traži osam ili devet hiljada ljudi, zar to nije uspjeh i pobjeda?”, zapitao se Džikić.

Umor kod igrača postoji, ali kadrovska situacija ne brine trenera Podgoričana.

“Sada smo u boljoj situaciji u odnosu na početak. Ivanović je sada zdrav, od Cedevite do Beograda nije trenirao. Bolja je fizička situacija pred treći meč, mnogo. Svi koji treba da igraju spremni su da igraju. Kako njima tako i nama, što se ritma mečeva tiče, iako mi se generalno format finala ne sviđa”, kazao je srpski stručnjak.

Evroliga?

“Evroliga dođe i ode, trofej ostane… O tome se radi, to treba svi da shvate!”, zaključio je Džikić.

Treći meč finala plej-ofa ABA lige između Budućnosti i Crvene zvezde na rasporedu je sjutra od 20 časova.

L.Đ.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Dukljanin
Gost
Dukljanin

SAMO OSVOJITE ABA LIGU…USLOVI CE SE SRVORIT VRHUNSKI…BICE MORACA KA ROLEX..

MŠIO
Gost
MŠIO

Znači li ovo da ima nešto u pričama da SC Morača neće biti prihvaćena od Evrolige zbog famoznog manjka sjedišta?

Podgoricanin
Gost
Podgoricanin

Izmedju redova… Nadam se, ipak, da ona Bokanova prica kako ce, UKOLIKO SE PLASIRAMO, te sitne nedostatke otklonit kroz 2 mjeseca do pocetka Evrolige, PIJE VODU!! IDEMO PLAVI, DO TITULE!! A onda uprava nek uradi ono zbog cega je tu i zbog cega je imamo – neka izboksuje da momci igraju tamo dje su ove godine po svemu prikazanom zasluzili:… Više »

Send this to a friend