Košarka ABA liga

Mornar rutinskom pobjedom u Zagrebu sačuvao vrh

Košarkaši Mornara lako su izašli na kraj sa Cibonom i ostali na vrhu ABA lige.

Izabranici Mihaila Pavićevića slavili su u Zagrebu rezultatom 92:78 i upisali 12. trijumf u regionalnom takmičenju.

Mornar je već u prvom dijelu susreta najavio da će u hrvatskoj prijestonici izvojevati sigurnu pobjedu.

Nakon 20 minuta igre gosti su vodili 53:38, dok je uoči posljednje dionice Mornar imao i +21 (71:50), pa je bilo jasno da Cibona nema kapacitet za povratak.

Pavićević je koristio svih 12 igrača i podijelio minutažu. Najefikasniji je bio Aleksandar Lazić sa 13 poena, 12 je dodao Ajzea Vajthed, 10 Uroš Luković.

U poraženom timu izdvojili su se Toni Nakić sa 15 i Darko Planinić sa 14 pogodaka.

Mornaru slijedi serija mečeva na domaćem terenu. Prvi je u srijedu sa Andorom u okviru Evrokupa, a zatim i veliki derbi ABA lige, protiv Crvene zvezde, naredne nedjelje.