Pobjeda Zvezde na startu ABA lige, Regland presudio Ciboni

Teže od očekivanog košarkaši Crvene zvezde započeli su novu sezonu u ABA ligi – vicešampion regionalnog takmičenja je u dvorani Aleksandar Nikolić bio bolji od Cibone 78:68.

Prva četvrtina donijela je rezultatsku klackalicu, da bi u narednom četa Milana Tomića došla do dvocifrene prednosti, koju je hrvatski tim smanjio do odlaska na odmor (42:35).

Zagrepčani su parirali osvajaču Superkupa i u narednoj dionici, čak i dodatno spustili zaostatak i činilo se da će pobjednik biti odlučen u samoj završnici.

Ipak, u posljednjih deset minuta razigrao se Džo Regland i “crveno-bijelima” osigurao miran finiš za konačnih 78:68.

Regland je susret okončao sa 22 poena (9/12 iz igre) i sedam asistencija. Muhamed Faje je ubacio 12, Majk Cirbes 11, a Majkl Odžo 10.

Marko Ljubičić bio je najbolji kod Cibone sa 17, dok je Marin Rozić dodao 13.

U prvom meču dana Olimpija je savladala Mornar 87:66.

NIAI

Jedva kuci protiv skromne Cibone koja je jos katastrofa odigrala. Cigosi u panici pocinju da kapiraju da pripremne utakmice nisu isto sto i takmicarske.