Februar 2018. godine razilazi se sa Lovćenom i ubrzo nakon toga postaje novi-stari trener Baškimija. Maj 2018. godine košarkaši iz Prizrena predvođeni Draganom Radovićem su novi šampioni Kosova, prvi put u klupskoj istoriji.
Turbulentnih par mjeseci iskusni crnogorski stručnjak je krunisao na najljepši mogući način, trofejom i pobjedama protiv dominantnog Sigala iz Prištine (3:1 u finalnoj seriji). Za Dnevne novine Radović je analizirao osvajanje titule, prisjetio se prvih dana na povratku, podvukao paralelu između kosovske i crnogorske košarke…
“Mogu da budem srećan i zadovoljan što sam dao mali doprinos ovom rezultatu. To je bila želja i san mnogo generacija prije nas, ali su se ove godine poklopile kockice. Ono što me jako raduje je da su naši navijači u velikom broju bili na posljednjem meču, njih oko četiri hiljade i bili nam velika podrška”, rekao nam je Radović na početku razgovora.
Je li bilo teško u finalu? Na drugoj strani je bila ekipa koja je 13 puta osvajala domaći šampionat, četiri puta uzastopno.
“Mečevi protiv njih su nešto posebno za sve ekipe na Kosovu i pobjeda protiv njih ima veliku draž. Pribojavao sam se prije početka finalne serije, jer su iskusna ekipa i igraju najbolje kad je najpotrebnije. Ipak, pokazali smo više u četiri meča, ali nije bilo lako”, jasan je Radović koji je u ekipi imao još jednog bivšeg člana Lovćena Mikaila Tmušića.
Radili ste u Baškimiju prethodne sezone, upoznati ste sa cijelim sistemom. Da li je to bila olakšavajuća okolnost u preuzimanju tima usred sezone?
“Naravno da mi je bilo lakše da dođem u klub i grad iz kojih imam puno lijepih uspomena i prijatelja. Postojao je i motiv da se revanširamo Sigalu za poraz u finalu prethodne sezone. Priključio sam se ekipi par dana prije finalnog turnira Kupa, a u toku ligaškog dijela Balkanske lige. Iz jednog potpuno drugog sistema igre i takmičenja u kratkom vremenskom roku se trebalo uklopiti. Mislim da je to prošlo dobro, jer smo igrali finale Kupa i finale Balkanske lige (poraz od Levskog)”, ističe Radović i nastavlja. “Kako je sezona odmicala igrali smo sve bolje i ponosan sam na rezultate”.
Imali ste prilike da radite na Kosovu, ali i da igrate protiv kosovskih ekipa. Koja je razlika između tamošnje i crnogorske lige?
“Razlika postoji, klubovi mogu da se upoređuju, osim Budućnosti i Mornara naravno koji je izrastao u jedan od najozbiljnijih klubova u regionu. Ono od čega mnogo zavisi kvalitet ekipa je finansij ska situacija i spremnost ekipa da plati kvalitetne igrače. To je posebno izraženo na Kosovu gdje individualni kvalitet pravi presudnu prednost između ekipa”, poentirao je Dragan Radović.




Auuuuu kakav uspjeh. Neverovatan. Svaka cast. Bez texta sam osta.
Djesi ratko, mrzis li do 12 svakoga a od dvanaest i samoga sebe hhahha
Bravo ti ga zizi . Bas mi ga spušti ko da si školu za spuštanje ucio.