Poraz Crne Gore od Španije

Košarkaši Crne Gore izgubili su od Španije 79:66 u prvom kvalifikacionom meču za plasman na Svjetsko prvenstvo koje je na programu u Kini 2019. godine.

“Crvena furija” je zasluženo došla do trijumfa, u nekoliko navrata imala je i +17, iako je naš nacionalni tim priprijetio u završnici utakmice koja je odigrana u polupraznoj Morači.

Iako su Španci u Podgoricu došli bez svojih najboljih igrača, pokazali su da i u kombinovanom sastavu imaju rješenje za igru crnogorske selekcije.

Puleni Zvezdana Mitrovića bili su ravnopravni u prvoj dionici, a onda je uslijedio veliki pad. Greške su se ređale, a Španci su to koristili na najbolji mogući način.

Tokom drugog i trećeg perioda “crveni” su bili bezidejni u napadu, pa je prednost ekipe Serđa Skariola konstantno rasla.

Pred posljednjih deset minuta Crna Gora je imala -17 (41:59), međutim smogla je snage da ipak vrati rezultatsku neizvjesnost. Trojkama Suada Šehovića i Vladimira Mihailovića domaćin je prišao na -6 (63:69), ali “furija” je imala spreman odgovor za slavlje na kraju meča.

Nikola Ivanović je bio najefikasniji u našem timu sa 10 poena, imao je i osam asistencija i pet skokova.

Kino Kolom i Fran Vakses vodili su Španiju do pobjede sa po 15 pogodaka.

Crna Gora u nedjelju u drugom kolu grupe A gostuje Bjelorusiji.

Tok utakmice:

Kraj: Pobjeda Španije 79:66.

39.minut – Španci opet dvocifreni, na pragu su trijumfa – 63:74.

38.minut – Auh, kakva akcija Španaca, zakucavanje Vaskeza uz faul – 63:72.

38.minut – Mihailović nastavlja dalekometnu paljbu – 63:69.

37.minut – Još jedna trica Šehovića, blizu smo – 60:67.

36.minut – Trojka Šehovića, mini serija naših – 57:67.

35.minut – Koš Rabasede, Španci su opet na +15 – 50:65

34.minut – Visedo trojkom zaustavlja nalet “crvenih”, šteta – 49:61.

32.minut – Polaže Pavlićević i tjera Skariola da pozove tajm aut – 46:58.

31.minut – Grin trojkom otvara odlučujući kvartal – 44:58.

III četvrtina: Velika prednost Španije pred posljednjih deset minuta igre. Gosti vode sa 58:41, a ovu dionicu riješili su u svoju korist rezultatom 20:12. Naši slabi na obje strane terena. Još uvijek nije sve riješeno, ali ne sluti na dobro.

29.minut – Održavaju puleni Serđa Skarijola veliku prednost – 38:55.

26.minut – Ne štima ništa u igri naše selekcije – 34:49.

23.minut – Konačno poeni naših, Sekulić je pogodio uz dodatno bacanje – 32:45.

23.minut – Trojka Fernandesa, +16 za “crvenu furiju” – 29:45.

22.minut – Mnogo mirniji gosti nastavljaju gdje su stali. Imaju novu najveću prednost – 29:42.

Poluvrijeme: Španija vodi u Podgorici sa 38:29. Slaba igra Crne Gore tokom druge dionice rezultirala je opipljivim minusom. Furija je u 16.minutu imala i +12, naši su se malo trgli, a onda je Vidal pogodio uz dodatno bacanje za +9 gostiju uoči odmora.

19.minut – Prve poene za crnogorsku selekciju daje Džavont Grin – 29:35

17.minut – Konačno prekidamo post, bilo je zabrinjavajuće, Ivanović je ubacio van linije 6.75. Španci su na plus devet – 24:33.

15.minut – Dosta grešaka našeg nacionalnog tima, kažnjavaju to Španci serijom od osam vezanih poena – 21:29

13.minut – Igra 2+1 kapitena Sekulića poslije ofanzivnog skoka, neriješeno je – 21:21

12.minut – Urodio je plodom minut odmora, jer je Pavlićević pogodio trojku is manji na pola koša – 18:19.

11.minut – Dva laka koša gostiju natjerala su Mitrovića da zatraži tajm aut – 15:19.

I četvrtina: Neriješeno polsije prvih deset minuta – 15:15. Zadovoljavajući početak naših košarkaša, očigledno je da u ovim sastavima nema velike razlike u kvalitetu. Četiri poena Barovića, kod “furije” šest Vaskeza.

8.minut – Poeni i Mihailovića, trojka našeg beka – 15:13.

7.minut – Preokreću Španci, služi ih šut spolja, a probleme pod košem  “crvenima” pravi i Fran Vaskez – 12:13.

5.minut – Vrlo raspoloženi naši centri, Barović je pogodio oba šuta – 10:7.

3.minut – Nova “trica” Crne Gore, pogodio je Radović – 6:4.

2.minut – Trojka Šehovića za prvo vođstvo našeg tima – 3:2.

1.minut – Petorka Crne Gore: Ivanović, Mihailović, Šehović, Radović i Barović. Utakmica se igra u polupraznoj Morači, aočekivala se veća podrška!

Najava:

Nakon teškog poraza na Eurobasketu, “crveni” imaju priliku da se revanširaju Špancima i tako steknu ogromnu dozu samopouzdanja pred nedjeljno gostovanje Bjelorusiji.

Duel u Podgorici predstavlja debi novog selektora našeg nacionalnog tima Zvezdana Mitrovića, koji je na raspolaganju imao svega pet dana da koliko-toliko uigra ekipu.

“Moramo ući jako, tvrdo, kontrolisati skok i defanzivnom igrom spriječiti njihove glavne poluge”, istakao je Mitrović u najavi utakmice.

U drugom kolu grupe A, Slovenija od 20 i 30 dočekuje Bjelorusiju.

Tole
Tole

Cus Zvezdan Mitrovic…

Pyer
Pyer

A stase drugo ocekivalo.Stose tice gledalaca to dijeljenje ulazmica neznam kome i kako je dno dna.

biba struja
biba struja

srbija,partizan i zvezda jedino mogu napunit dvoranu, još kad bi se dozvolilo njihovim navijačima da uđu u dvoranu , za navijače cg i budućnosti ne bi bilo ni mjesta u dvorani

Stevan
Stevan

Ali navijači … izgleda da je ovom evivasima nocas bilo milije poći u Mojkovac i petnjicu na konvenciju, ipak 20€ se uzimalo pa ce evivate drugi put, ko sisa Spaniju i košarku .

Preko Morace

Ko je nocas bio u Moraci, sve mu je jasno. Ponovljena situacija kao protiv Bajerna sto se tice navijanja, ali je ovaj put bruka jos veca jer je receno da su sve karte rasprodate, a desilo se ono sto vise svi znaju, ovi sto su dobili karte dzabe nisu ni dosli, muka je “gospodi” bilo doc u SC. Oni koji… Više »

King
King

Kako bi smo prosli da nam dodjose u najjacem sastavu?

John
John

Dobro je da smo se vratili u realnost.Dakle,bez Vučevića i Dubljevića ova naša reprezentacija je nivo ABA lige. Samo treba pošteno analizirati.

urmileta
urmileta

Zar nije najavljeno da su rasprodali Moraču? Svaka istina na kraju se pkaže! Sramota!!!!!!!!!

Penal
Penal

Možda i jesu rasprodate svih 1000 koje je bilo u prodaju (i ti ljudi su sigurno dosli)
Ali ostalih 3 000 (koliko vec prima SC) su razdijelili sponzorima,kumovima,prijateljima itd. Koji ni ne znaju pravila niti ih interesuje utakmica… i tako svaki put rade

Bokelj
Bokelj

HAhah Dje su navijači ? Zar ne rekoše da su karte planule ? Ah da, svi su posli u Petnjicu po komandi na promociju dps-a, pa ih nema toliko da napune 5 000 mjesta. Hahah

Horacije
Horacije

A Kotorani bi napunili salu…
Kitorai ‘ Cuveni sportisti i navijaci i jos cuveniji ljudi…feštađuni …
Sta odma’ mijesas politiku ?!?!?

Eskim
Eskim

Tako je to kad igra Pavlićević, Vranješ, i slični…
Ima mlađih igrača koji su bolji od polovine.

miki
miki

TAKO J E TO KAD IGRAJU IVANOVIC POPOVIC I DJURISIC….OVA DVA SU ZA NJIH MAJSTORI.

Dejo 5 mil 🌴🌵

Mogu zamislit kako je u moracu igrat a radovane 👍😆

Milan
Milan

Sramota je i da je cijena ulaznice 5 eura,nelogicno je da se zaradjuje na utakmicama reprezentacije..