Košarka Evroliga

Šved srušio Zvezdu pred dolazak Beograđana u Bar

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Himkiju 78:72, u 24. kolu Evrolige.

U posljednjem meču pred dolazak u Bar, na duel ABA lige protiv Mornara, Beograđani su podbacili.

Već u prvom dijelu imali su čak 16 izgubljenih lopti, što je Himki znao da iskoristi i dođe do 12 poena prednosti.

Uspjela je Zvezda da smanji na 51:46 polovinom treće četvrtine, ali je onda Šved preuzeo konce utakmice i brzo je Himki vratio dvocifrenu prednost.

Iako je u posljednjem minutu ekipa Dragana Šakote smanjila na minus četiri, nije mogla da ugrozi trijumf Himkija.

Aleksej Šved ubacio je 22 poena, uz devet asistencija i tri skoka, dok je Jonas Jerebko dodao 19 koševa, uz osam skokova.

U beogradskom timu 20 poena Kevina Pantera.

Crvena zvezda poslije 24 kola Evrolige ima 10 pobjeda i 14 poraza, a isti učinak dosad je ostvario i Himki.