Sve velike pobjede, očekivanja koja su toliko puta nadmašena, sezona u kojoj se samo dva puta rival radovao u ,,Morači staće večeras (19 h) u ključni test sezone za Budućnost Voli, majstoricu polufinala ABA lige protiv Cedevite.
Prilika je istorijska, prvo regionalno finale.
Mladi tim Aleksandra Džikića je protiv jednog od favorita za titulu, hrvatskog šampiona, pokazao za nijansu lošiju košarku u prva dva meča polufinala. Ovog puta računaće na Kajla Lendrija koji je u boljem fizičkom stanju u odnosu na prva dva meča. Svaki od dosadašnjih sedam sa Cedevitom u sezoni, svi izazovi u Evrokupu, derbiji ABA lige veliko su iskustvo za Džikičev tim. Večeras imaju priliku da pokažu koliko su sazreli. Pred punom ,,Moračom i u fokusu pažnje regionalne košarkaške publike, obje ekipe suočene su sa velikim pritiskom očekivanja.
“Čeka nas najvažnija utakmice sezone do sada. U Zagrebu nijesmo iskoristili šansu za finale. Na svim poljima igre nijesmo bili na najvišem nivou. Nijesmo pali psihološki, imamo veliki motiv da u nedjelju pokažemo da smo prava ekipa. Znamo da će biti puna “Morača, da će atmosfera biti bolja nego bilo kad ove sezone”, kazao je mladi bek Petar Popović.
KAKO DO POBJEDE
Recept za pobjedu je jasan. Cedevita je energičnom, agresivnom igrom ostavila nešto bolji utisak u dva polufinalna meča.
“Prije svega, trebaCedevitu energetski ispratiti. Njihova agresivnost u odbrani je bila ključ. Na njihovu igru u finišu prve četvrtine i u drugoj nijesmo odgovorili adekvatno, bukvalno smo stali u igri. Imali smo vremena da se spremimo, unosimo samopouzdanje u ovaj duel”, rekao je Popović.
Cedevita igra specifičnu odbranu, sa fokusom na spoljnu liniju, dvojicom igrača koji uvijek idu na igrača sa loptom.
Na njihovu agresivnu igru u odbrani, moramo reagovati još agresivnije. Pad u igri se nikako ne smije desiti, kao u Zagrebu rekao je Popović.
I BAROVIĆ U IGRI?
Posljednjih dana spekuliše se i o neočekivanom nastupu, makar u kraćoj fazi meča, nedovoljno oporavljenog centra Filipa Barovića. Nikšićanin je dugoročno odsutan, ali u programu individualnog treninga.
Trener Džikić je u posljednjim sedmicama odbacivao ta nagađanja, ističući daje reprezentativac odsutan do ljeta ali i više navrata ove sezone znao da ,,sakrije datum oporavka pojedinih igrača. Jedno je sigurno, ulog je nikad veći, od igrača se očekuje da stisnu zube… Brine i lakša povreda Nikole Ivanovića, problem vuče već nekoliko dana.
“Spremni smo, fizički i mentalno, za ovako težak meč. I mi i oni smo kvalitetni, ali vjerujem da trijumf neće izostati. Osjećamo pritisak, ali nikakav negativan, nešto što bi nas sputavalo. Puna Morača može biti samo vjetar u leđa za nas. Kvalitet rada tokom cijele sezone nam daje za pravo da osjećamo samopouzdanje”, jasan je bek Petar Popović.
Konačno, trener Džikić prokomentarisao je ono o čemu se u regionalnoj košarci uvijek govori potencijalnom sudijskom kriterijumu.
“Ne opterećujem se suđenjem, očekujem da bude na nivou završnice ABA lige. Dolaze ljudi koji sude najteže mečeve u Evropi. Ne možeš bolje da tražiš. Isti pristup arbitara biće prema nama i prema Cedeviti. Uradićemo sve što možemo dapobijedimo, to je jedino u glavi svih u klubu”, rekao je Džikić.
Sve karte za meč rasprodate su još u petak podgorička košarkaška publika tako je pokazala i da je svjesna važnosti meča i kakvu atmosferu sprema. Igraće važnu ulogu u potencijalno istorijskom duelu!




Teško, Gibson se povrijedio na treningu. Baš teško… Ajmo plavi
Ajmo PODGORICANI da pokazemo kako se navija,druga stvar mnogo ljudi sto idu redovno na utakmice nisu dosli do karte tako da znajte svi koji udjete u salu da moramo biti 6.igrac nasim kosarkasima!!!IDEMOOOO
ajde sa srećom,pa u finalu sa Mornarom ko šta ponese:-)