Ostali sportovi

Brotenu zlato u fristajl skijanju, Norvežani zlatni u štafeti

Norvežanin Ejstejn Broten osvojio je zlatnu medalju u fristajl skijanju u disciplini sloupstajl na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Broten je pobijedio rezultatom od 95 poena, koliko je dobio u prvoj seriji.

Amerikanac Nik Geper bio je srebrni sa 93,60 poena iz posljednje, treće serije, dok je Kanađanin Aleks Beolje Maršan osvojio bronzanu medalju sa 92,40 poena, osvojenih u drugoj seriji.

Muška štafeta Norveške osvojila je zlatnu medalju u kros kantriju, u disciplini 4×10 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Norveška, za koju su nastupili Didrik Tenset, Martin Jonsrud Sandbi, Simen Hegstad Kruger i Johanes Hesflot Klaebo, pobijedila je u vremenu sat, 33 minuta i 4,9 sekundi.

Štafeta Rusije osvojila je srebrnu sa 9,4 sekunde zaostatka, dok je Francuska bila bronzana sa 36,9 sekundi slabijim vremenom od pobjednika.

Norveška je u Pjongčangu osvojila pet od osam zlatnih medalja u kros kantriju, a ukupno 11.