Ostali sportovi

Espargaro pobijedio na Silverstonu

Aleš Espargaro (foto: Screenshot Youtube)

Vozač Aprilije, Španac Aleš Espargaro, pobjednik je Velike nagrade Velike Britanije, koja je u Moto GP šampionatu vožena danas na Silverstonu.

Do pobjede došao je u posljednjem krugu, nakon što je pretekao zvaničnog svjetskog šampiona Frančeska Banjaju.

Espargaro je na kraju dvije desetinke bio brži od Banjaje, a pobjedničko postolje kompletirao je Bred Binder iz KTM-a.

Kao četvrtoplasirani završio je Migel Oliveira, peti je bio Maverik Vinjales, a šesti Horhe Martin.

Među deset najboljih su još Luka Marini, Džek Miler, Joan Zarko i Raul Fernandes.

Trku nijesu završili Mark Markes i Đoan Mir, dok je pobjednik subotnjeg sprinta Aleks Markes morao da se povuče zbog kvara.

Prve bodove osvojio je Pol Espargaro, koji je zauzeo 12. mjesto, dok je Fabio Kvartaro morao da se zadovolji 15. pozicijom.

Banjaja je vodeći u generalnom plasmanu sa 214 bodova.

Na drugom mjestu je Horhe Martin sa 173, dok je Marko Beceki treći sa 167 bodova.

Moto GP šampionat biće nastavljen za dvije sedmice trkom za Veliku nagradu Austrije.