Ostali sportovi

Von se oprostila bronzom, a Slovenka Štuhec uzela zlato

Slovenačka skijašica Ilka Štuhec odbranila je zlato u spustu na Svjetskom prvenstvu u švedskom Oreu.

Ipak, njen poduhvat ostao je u sjenci fenomenalnog rezultata legendarne Lindzi Von – Amerikanka je osvojila bronzanu medalju i na lijep način zaokružila bogatu karijeru.

Von je na taj način postala prva takmičarka u istoriji koja je na šest svjetskih prvenstava osvojila medalju. Zanimljivo, niz je započela prije 12 godina baš u Oreu osvojivši srebra u spustu i Super G.

Između Štuhec i Von našla se švajcarska skijašica Korin Suter, koja je za Slovenkom imala zaostatak od 23 stotinke, dok je Vonova na trećem mjestu imala 49 stotih djelova sporije vrijeme.

Von se penzioniše sa osam medalja sa planetarnih prvenstava (dva zlata, tri srebra i tri bronze) ima zlatnu i dvije bronze na Olimpijskim igrama, te četiri velika kristalna globusa.

Iako je imala želju dostići rekord čuvenog Ingemara Stenmarka po broju trijumfa, zbog lošeg zdravstvenog stanja morala se zadovoljiti sa svoje 82 pobjede.