Rukomet

Danci praktično otpisali Sloveniju

Rukometaši Danske savladali su Sloveniju 31:28 na startu druge faze Evropskog prvenstva u grupi 2 i vratili se u borbu za polufinale.

Imali su Skandinavci prednost tokom većeg dijela susreta, dok je ekipa Veselina Vujovića uglavnom jurila rezultat.

Svan je bio nezaustavljiv sa 11 golova, a šest puta se u strijelce upisao Mortensen.

Miha Zarabec dao je šest pogodaka za Sloveniju, jedan više od Blaža Janca.

Poslije ovog poraza Slovenci su ostali na jednom bodu i praktično se oprostili od polufinala, a Danska ima četiri poena.

Njemci su bili bolji od Češke 22:19, zahvaljujući kvalitetnijem izdanju u drugom dijelu utakmice.

Ekipa Kristijana Prokopa je u nastavku uspjela da preokrene meč nakon 10:9 na poluvremenu za Čehe.

Fat je dao osam, a Genshajmer tri gola gola za “pancere”. Sa druge strane po četiri pogotka Zdrahala i Kaspareka.

Njemci sada imaju četiri boda, dok su Česi ostali na dva.