Rukomet

“Lavovi” bez greške u Prištini, obezbijeđena viza za Njemačku

Rukometaši Crne Gore savladali su u Prištini selekciju Kosova 26:24 i osigurali plasman na Evropsko prvenstvo u Njemačkoj iduće godine.

Naš nacionalni tim upisao je treći trijumf u kvalifikacijama, ima šest bodova koliko i selekcija Bosne i Hercegovine, ali viza za šampionat Starog kontinenta je ovjerena bez obzira na ishod nedjeljnog meča protiv “zmajeva” u Morači.

Taj duel rješavaće drugoplasiranog u grupi, iza neprikosnovene Slovenije, a “lavovima” je dovoljan i remi protiv BiH.

Protiv Kosova nije bilo većih problema, iako selektor Vlado Šola nije mogao da računa na Miloša Vujovića, Boža Anđelića i Nemanju Grbovića.

Na krilima raspoloženog golmana Nebojše Simića (18 odbrana), Crna Gora je čitavim tokom kontrolisala meč, u više navrata imala šest golova prednosti, a domaćin je na kraju uspio da izvuče častan poraz.

Branko Vujović je bio najefikasniji sa sedam golova, četiri je dao kapiten Mirko Radović, njegov zamjenik na desnom krilu i prezimenjak Luka tri, kao i Bakić i Vasilije Kaluđerović, po dva Stefan Čavor i Vuk Lazović, a po jedan Risto Vujačić i Božidar Simić.

U drugom meču grupe 7, BiH je iznenadila Sloveniju 27:26.

Tok utakmice:

59.minut – Pred posljednjih 60 sekundi, Crna Gora ima lagodnih tri gola prednosti.

57.minut – Još jedan trzaj Kosova, ponovo su prišli na -3, ali Branko Vujović stupa na scenu kada je potrebno.

55.minut – Vujačić, pa Luka Radović – valjda je sada sve gotovo, imamo pet golova viška.

54.minut – Ponovo se komplikuje situacija, Tači iz kontre smanjuje na 22:19.

52.minut – Presjekao je napad rivala, a onda pogodio nebranjenu mrežu – Luka Radović strijelac za 21:16.

48.minut – Odbila je Crna Gora nalet Kosova i na dobrom je putu da već u Prištini ovjeri plasman na EURO. Čavor precizan za 20:14.

44.minut – Kriza je prošla, dva vezana gola Bakića za 18:13. Ponovo imamo visoku zalihu.

42.minut – Tahirukaj ništa nije mogao Simiću u prvom poluvremenu, dok u nastavku igra bez greške. Nakon njegovog gola, ukupno šestog, Kosovo je prišlo na -3 (13:16).

40.minut – Lakše selekcija Kosova dolazi do golova u drugom poluvremenu. Za deset minuta igre u drugom dijelu postigli su isti broj pogodaka kao u čitavom prvom poluvremenu. Rezultat je 16:12 za Crnu Goru.

38.minut – Ponovo je +6, kontrolišu rezultat puleni Vlada Šole.

35.minut – Ne predaje se domaćin, Tahirukaj je smanjio na 13:9.

33.minut – Raste prednost naše selekcije, Mirko Radović pogađa za 12:6.

Poluvrijeme – Crna Gora na odmor ide sa pet golova prednosti. Rezultat je 11:6. Odbrana radi vrhunski posao na čelu sa golmanom Simićem, u napadu razliku pravi Branko Vujović, strijelac pet golova.

26.minut – Efektan gol Vasilija Kaluđerovića, njegov drugi večeras, sada je četiri razlike (9:5).

25.minut – Mirko Radović koristi penal za 8:5.

22.minut – Konačno +3. Vodimo 7:4, u strijelce su se upisali Stefan Čavor i Božidar Simić.

17.minut – Golman Kosova Haris Beriša ne dozvoljava “lavovima” da steknu opipljivu prednost. Najprije je odbranio sedmerac Branku Vujoviću, a nešto kasnije i njegovom prezimenjaku Filipu. Tajm-aut zove selektor domaćih.

12.minut – Period igre kada se igra gol za gol. Trenutno je 5:3, a četiri pogotka djelo su Branka Vujovića.

10.minut – Vodimo sa 3:1, do maločas je bilo i dva gola razlike. Simićeve intervencije nismo materijalizovali na valjan način, a imali smo prilike i za +3.

4.minut – Nebojša Simić je izuzetno raspoložen, već je stigao do tri odbrane. Naša selekcija je povela golom Branka Vujovića, izjednačio je Muškolaj.

1.minut – počeo je meč.

Najava utakmice:

Crna Gora je uprkos porazima od Slovenije u prethodna dva kola u jako povoljnoj situaciji za osiguranje pozicije broj dva u grupi.

Sve dileme biće otklonjene već večeras ukoliko “lavovi” trijumfuju u Prištini.

Da je naš tim kvalitetniji od Kosova pokazala je prva međusobna utakmica u kojoj su Nebojša Simić i saigrači slavili sa devet golova razlike.

U drugom susretu ove grupe, od 20 sati sastaju se Bosna i Hercegovina i Slovenija.