Rukomet evropsko prvenstvo u rukometu

Kraj sjajnog niza, lavovi poraženi od Holandije

Nakon tri uzastopne pobjede na Evropskom šampionatu, crnogorski rukometaši upisali su poraz u drugoj rundi glavne faze – “lavovi” su u Budimpešti izgubili od Holandije 34:30.

Iako su izabranici Zorana Roganovića ušli u meč kao favoriti, Holandija je zahvaljujući rezervnom golmanu Tajsu Van Lojvenu i neuhvatljivom Luku Stajnsu došla do trijumfa.

Crna Gora je meč u Budimpešti, uz ogromnu podršku navijača, otvorila na sjajn način. Radojica Čepić i Branko Vujović rešetali su Holanđane i “lavovima”, uz niz intervencija Nevojše Simića, donijeli visokih +4 (10:6).

Tada je selektor Holandije napravio ključni potez – na gol je poslao Van Lojvena koji se tokom jučerašnjeg dana priključio reprezentativnim drugovima.

Uslijedile su njegove odbrane, naši su promašivali zicere i Holandija je već do odlaska napravila preokret (18:16).

Pokušali su “lavovi” da odgovore istom mjerom u nastavku, ali to im nije pošlo za rukom. U nekoliko navrata je naš nacionalni tim prišao na gol minusa, ali nijednom do izjednačenja.

Holandija je na krilima Luka Stajsa u završnici meča vješto nalazila prazan prostor i koristila šanse, pa je Crna Gora morala da se pomiri sa drugim porazom na Evropskom šampionatu.

Naredni meč “lavovi” igraju za dva dana protiv Francuske (20.30).

Tok utakmice:

30:34 – Grbović je postavion konačan ishod utakmice.

29:34 – Benganem rješava pitanje pobjednika.

29:33 – Stajns ne dozvoljava “lavovima” da pomisle na priključak.

29:32 – B. Vujović vraća na tri razlike.

28:32 – Stajns pravi razliku na terenu. Lako se ušetao i sa crte savladao Simića.

28:31 – Bajens vraća Holanđane na sigurno, ali naši uvraćaju nakon cepelina. Asistencija B. Vujovića i pogodak Božovića.

27:30 – Nije gotovo. Lazović siguran sa crte.

26:30 – Neuhvatljivi Stajns donosi Holanđanima +5, ali ubrzo smanjuje Filip Vujović.

25:29 – Teška situacija za “lavove”. Šagen je matirao Simića i primorao Roganovića na novi tajm-aut.

25:28 – Veliki promašaj S. Vujovića, nakon čega brzonogi Stajns daje gol za +3. Deset minuta je do kraja.

25:27 – M. Vujović daje bitan gol. Presjekao je pas i iskoristio zicer.

24:27 – Smanjio je B. Vujović, a onda Holanđani dva puta uzastopno pogađaju na prazan gol.

23:25 – Van Lojven je odbranio šut Čepića za izjednačenje, a onda su Holanđani relizovali svoj napad preko Falkea. Šesti pogodak Holandije sa krilnih pozicija, naši su dali samo jedan (Lasica).

23:24 – Falke precizan sa krila, a onda na drugoj strani novi gol S. Vujovića.

22:23 – Odlična akcija i gol Stevana Vujovića.

21:23 – Smits siguran iz sedmerca.

21:22 – Bomba Čavora, “lavovi” su na gol zaostatka.

20:22 – Važan gol Grbovića, u trenucima kada golman Holandije Van Lojven brani vrlo kvalitetno.

19:22 – Bajens trese mrežu Simića. Ne uspijevaju “lavovi” da uhvate potpuni priključak.

19:21 – Matović je odbranio sedmerac Smitsu, a onda je Čepić iskoristio zicer.

18:21 – Novi gol Čepića, ali Holandija se vraća na +3 preko Benganema.

17:20 – Gol Bajensa nakon kontre, umalo da Simić i to da spriječi.

17:19 – Imala je Holandija napad za +4, ali srećom odbranio je Simić. Uzvratio je Čepić i vratio rezultat na -2.

16:19 – Naši ne koriste prvi napad, za razliku od Holanđana koji pogađaju preko Stajnsa.

Poluvrijeme: Crna Gora gubi 18:16 nakon 30 minuta igre. Dugo je imala kontrolu meča, vodila i sa četiri razlike, ali je drugi dio prvog dijela pripao rivalu.

16:18 – Miloš Božović je smanjio minus naše selekcije desetak sekundi prije kraja prvog dijela.

15:18 – kontranapad Holanđana za plus tri.

15:17 – opet Smits iz sedmerca, ponovo je dva razlike.

15:16 – siguran je Grbović sa crte.

14:16 – još jedan pogodak Kaja Smitsa, postigao ga je iz sedmerca.

14:15 – Lasica je smanjio na jedan razlike.

13:15 – Falke iz kontranapada, “lavovi” su na minus dva. Tajm-aut Roganovića na četiri i po minuta do kraja prvog poluvremena.

13:14 – prvi put vodi Holandija, pogodio je Smits, opet praznu mrežu.

13:13 – Čavor je opet pogodio, a Holanđanin s centra zatresli praznu mrežu.

12:12 – još jedno izjednačenje, Bengamen je lobovao Simića.

Isključen je Božović, Crna Gora je s igračem manje dva minuta.

12:11 – uzvratio je Čavor, prekinuo seriju rivala.

11:11 – treći vezani pogodak Holandije, upisao se Falke.

11:10 – samo jedan gol razlike za Crnu Goru, nakon što je pogodio Šagen.

11:9 – sjajan gol Miloša Božovića, pa pogodak Smitsa.

10:8 – Falke je opet pogodio s krila, pa gol Smitsa iz sedmerca.

10:6 – sada je četiri razlike poslije pogotka Grbovića.

9:6 – Anđelić se upisao iz cepelina nakon asistencije Branka Vujovića.

8:6 – Falke je bio strijelac poslije kontranapada.

8:5 – smanjila je Holandija preko Benganema, odmah se potom upisao Branko Vujović. To mu je četvrti pogodak.

7:4 – novi gol Čepića za najveću prednost naše reprezentacije.

6:4 – dva brza gola naše selekcije. Branko, pa Miloš Vujović za plus dva. Crna Gora ima i igrača više.

4:4 – drugi gol Branka Vujovića, pa izjednačenje Benganema.

3:3 – Simić je imao dvije odbrane, ali je mrežu zatresao Kaj Smits.

3:2 – drugi pogodak Čepića, sada efektan za novu prednost “lavova”.

2:2 – Čepić je pogodio, a onda je uzvratio Stajns.

1:1 – poravnao je Bajens.

1:0 vodi Crna Gora – gol Branka Vujovića pošto je Simić odbranio zicer.

Počeo je meč u Budimpešti. U sastavu naše selekcije su povratnici Miloš Božović i Stevan Vujović umjesto Božidara Simića i Vasilija Kaluđerovića.

Najava meča

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore danas igra drugi meč glavne faze Evropskog prvenstva.

Protivnik je Holandija (15.30 časova) i ovo je prvi meč na turniru u kojem “lavovi” imaju ulogu favorita.

Ali, sami su to zaslužili poslije fenomenalnih partija tokom EP i pobjeda nad Sjevernom Makedonijom i Slovenijom u grupi, te podviga protiv Hrvatske prije dva dana.

Crna Gora sanja, izabranici Zorana Roganovića vjeruju da mogu do istorijskog uspjeha i plasmana u polufinale…

Mirjana A.R.

Neka su zdravo, idemo dalje…

Kenan
Kenan

Hvala momci na svemu pruzenom…. Samo naprijed u buducnosti…

Crnogorka🇲🇪❤️

Bravo,momci,odlicno igrate,jednostavno vam nige bio dan.Srecno u narednim utakmicama!!!🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪

Eto tako
Eto tako

Vazda najbolji.Ponosi,stasiti Crnogorci

Cetinje
Cetinje

Svaka čast, borili ste se…nije bio.vas dan ,par gresaka trenera po meni,u ključnim momentima je izbacio najbolje igrače i ubacio drugi tim.

Vaso
Vaso

Slazem se Roganovic je pogresnim vodjenjem izgubio utakmicu.Treba da slusa Draska .On je maher.