Rukomet

Japanke šokirale “lavice” u Njemačkoj

Crnogorske rukometašice poražene su od Japana 29:28 u trećem kolu Svjetskog prvenstva.

Potpuno neočekivan poraz naših rukometašica u meču sa srčanim Japankama. Čak 17 primljenih golova u drugom poluvremenu (nakon solidne igre i prednosti od 15:12 na odmoru) uticali su na to da naše djevojke upišu drugi uzastopni poraz. Odbrana nije postojala u nastavku meča, golmani se takođe nijesu proslavili, pa smo mimo očekivanja izgubili od azijske selekcije.

Potpuno su nas taktički iznenadili, ne dubokom odbranom, već odlukom da cijelo drugo poluvrijeme igraju sa rukometašicom više u napadu. Nijednom nijesu pogriješile, a višak su koristile najčešće za desnu stranu pa je Ikehara dala čak 10 golova i bila je igračica meča.

U crnogorskoj selekciji Jovanka Radičević postigla je sedam, Tatjana Brnović šest, a po četiri Milena Raičević i Itana Grbić.

Japan sada ima tri boda, naše su i dalje na pobjedi protiv Danske. Sjutra protiv Tunisa igraćemo za prolaz dalje, a onda protiv Brazila za što bolju poziciju pred osminu finala. Drugo mjesto je još moguće, ali ne zavisimo više od sebe.

tok meča:

28:29 Pobjeda Japana u neizvjesnoj završnici.

27:28 Uspjeli smo dva puta da izjednačimo, ali Sunami konstantno daje golove i drži prednost svoje reprezentacije.

25:26 Japanke čuvaju prednost, ali naše sada uspijevaju da ih uspore u napadu. Gol Jauković je za minus jedan, pet  minuta je do kraja. Vrlo težak meč za naše.

23:25 Japan je imao u nekoliko navrata i tri gola prednosti, najviše zahvaljujući igri sedam na šest. Ikehara nam je dala čak devet golova, sa desnog krila sve.

20:21 Japan vodi. Serija 3:0 u momentima kada smo imali dvije igračice manje! Jovanka, pa Kaća su dobile kaznu što su Japanke iskoristile!

20:18 Igra se vrlo brzo i Japanke su tu odlično snalaze. Koriste svaku našu grešku da priđu na gol zaostatka, ali ne dozvoljavamo izjednačenje.

16:15 Japanke su mnogo bolje otvorile drugo poluvrijeme, mi imamo problema u realizaciji otvorenih situacija i to nam predstavlja najveći problem uz golmanku Japana. Velika borba u ovim momentima.

15:12 Japanke sada uspijevaju da dođu redovno i na gol zaostatka. Osnovni razlog je sjajna golmanka Kametani koja je “skinula” nekoliko zicera. To je učinila i nakon šuta Katarine Bulatović za plus tri. Ipak finiš poluvremena smo odigrali dobro u odbrani, a golom Radičević stvorili smo +3.

12:10 U ovih pet minuta smo dozvolili Japankama da priđu na dva razlike golom Jokošime. Imali smo napad i za plus 5, ali nijesmo realizovali i Japan prijeti.

10:6 Kaća Bulatović za plus tri prvi put i tajm aut Japan. Sasaki je smanjila i zaustavila našu seriju. Kaća iz brzog centra, za novih +3. Macumura daje već treći gol, nakon što je Hasanić odbrnaila sedmerac. Ubrzali smo maksimalno igru, Itana Grbić je kao bek pogodila za 9:6. Imamo prvi put +4, 10:6 Radičević daje gol.

6:4 Konstantno kada napadamo smo sa sedam rukometašica, bez golmanke. To donosi prostor za Bobanu Klikovac i gol za 5:4. Radičević sa lijevog krila daje gol, 6:4!

4:4 Dobra akcija Japanki i gol Hacumure za 3:2. Vezani golovi Japana, Nagata za 3:3. Preokret Japanki Macumura. Igrali smo sa sedam rukometašica u polju idali gol preko Raičević, dobra akcija 4:4 i isključenje Ikehare. Kametani je odbranila nekoliko zicera, pa sa rukometašicom više nijesmo dali gol.

3:1 Prvi gol stiže sa sedmerca, Raičević je dala gol. Japan igra duboku odbranu, prva linija stoji na 12 metara. Ikehara je poravnala. Radičević vraća prednost našima. Imamo plus 2 u petom minutu, Tatjana Brnović daje gol.

“Lavice” su u prethodne dvije runde ostvarile po pobjedu i poraz, a trijumfon nad Japankama plasman u osminu finala praktično bi bio ovjeren. Japan je pokazao da nije za potcjenjivanje izborivši remi protiv Brazila, međutim, Danska ih je lako pobijedila u drugom kolu i to bi trebalo da bude putokaz za naše pred ovaj susret.

Andrea Klikovac zamijeniće povrijeđenu Emu Ramusović na SP, a debitovaće danas protiv Japana. Desni bek Vardara stigla je u Oldenburg, a nema sumnje da će u odbrambenoj formaciji predstavljati veliku pomoć.

Klikovac nije bila među 18 djevojaka koje su stigle u Njemačku, a sa prvobitnog spiska otpale su Branka Konatar i Ivana Božović, koje su i dalje uz ekipu sa kojom treniraju, Ramusović, koja je do povrede bila u sjajnoj formi, vjeruje da će se ekipi priključiti za duel protiv Tunisa.