Tenis

Alkaras odustao od Australijan opena

Karlos Alkaras

Karlos Alkaras, najbolji teniser svijeta, neće igrati na Australijan openu. Mladi španski teniser je poručio da neće igrati jer se povrijedio na treningu.

“Radio sam naporno da bih bio na najboljem nivou za Australiju, ali nažalost neću biti u stanju da igram na Kujongu i potom na Australijan openu. Teško je, ali moram da budem optimista, da se oporavim i gledam unaprijed. Vidimo se 2024. na Australijan openu”, poručio je Alkaras.

Teniser iz Mursije je otkrio i kako se povrijedio.

“Kada sam bio u najboljem momentu u predsezoni, povrijedio sam se tako što sam napravio neprirodan pokret na treningu. Ovog puta u pitanju je povreda mišića desne noge”, napisao je Alkaras na Tviteru.

Njegovo povlačenje automatski znači da će ulogu prvog nosioca u Melburnu imati branilac trofeja, Rafael Nadal.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Lipa
Gost
Lipa

Sa osamnaest godina već potrošen želosno …

Send this to a friend