Tenis Legendarni Švajcarac u završnici Gren slema u Londonu

Federer nadigrao Nadala za finale Vimbldona

Teniski klasik u Londonu pripao je Rodžeru Federeru – maestro iz Bazela pobijedio je velikog rivala Rafaela Nadala sa 3:1 (7:6, 1:6, 6:3, 6:4) i igraće u nedjelju u finalu Vimbldona protiv branioca titule Novaka Đokovića.

Švajcarac je izuzev u drugom setu, u kojem je Nadal bio maestralan i sa 6:1 nadigrao protivnika, bio mnogo bolji u današnjem meču.

Federer je prvi set dobio u taj brejku, nakon što je u 13. gemu kod vođstva Nadala 3:2 vezao pet poena.

Poslije drugog seta u kojem je Nadal uzvratio udarac žestoko, činilo se da je Španac u psihološkoj prednosti.

Međutim, po brejk u trećem i četvrtom setu bili su dovoljni Federeru da dođe do velike pobjede.

Odlično je Švajcarac riternirao na snažne Rafine servise, koji je mogao i ranije da završi posao.

Jedinu šansu u četvrtom setu Nadal je imao u posljednjem servis gemu Federera, kada je imao brejk loptu da se vrati, ali nije uspio da osvoji ključan poen.

Čak je i u nekim dugim poenima uspio da Rodžer bude bolji od Španca i pokazao da je u fizički sjajnoj formi stigao u London.

Federer će u finalu igrati po 12. put u Londonu i pokušaće da podigne deveti pehar na nezvaničnom prvenstvu svijeta.

Meč dvojice velikih rivala na programu je u nedjelju od 15 sati.

Delboj
Delboj

Samo zamisljam sto bi bilo da Novak ima 38 a Federer 32 godine. Sjutra bi rezultat bio 6:0, 6:0, 6:0. A Djokovic bi ukupno osvojio 4 poena od cega bi 3 bile Federerove duple greske.

Tomos
Tomos

A da dođe Mekenro sa 18g pa…ne sprdaj se. Da bi e toliko stariji od Đokovića i Nadala, misliš da bi imao onoliko titula. Da im je vršnjak imao bi makar 5 manje…

Emanuel
Emanuel

Kad si gladan, nisi sav svoj! Idi i pojedi onaj sendvič, koji ti partija daje svaki dan.

Pjer
Pjer

Veliki igrac sjutra gubi od jos veceg i buduceg najveceg.