Crnogorska teniserka Vladica Babić pobjednica je ITF turnira u Fort de Fransu, na francuskom ostrvu Martinik.
Ona je u finalnom meču pobijedila francusku teniserku Alis Tubelo, 620. na WTA listi, rezultatom 2:0, po setovima 6:4 i 6:2.
Na putu do finala pobijedila je prvog i trećeg nosioca, Meksikanku Anu Sofijuu Sančez, 371. teniserku svijeta, 2:1 (6:4, 2:6 i 6:2) i Švajcarkinju Karin Kenel, rangiranu kao 592. na WTA listi, 2:0 (6:4 i 6:2).
To je njena druga titula u singlu u profesionalnoj konkurenciji.
“Babić, koja je student Oklahoma Stejt Univerziteta, uporedo nastavlja profesionalnu karijeru, kojoj je dodala još jednu titulu”, saopšteno je iz njenog štaba.
Babić ima i četiri trofeja u dublu, od kojih je dva osvojila prošle godine.
Turnir u Fort de Fransu igran je ukupni nagradni fond od 15.000 dolara.




Vladica je bila velik talent i ocekivao sam bas jednu uspjesnu karijeru. Mnogo me raduje ovaj njen uspjeh, i pozelio bih joj ovim putem jos mnogo titula u karijeri. Bravo i za CDM sto su objavili ovu vijest, i sto prate uspjehe nasih sportista.
Samo naprijed!
Lijepa vijest