Vaterpolo

Ajkule srušile Mađarsku u Budimpešti

Najbolji vaterpolisti Crne Gore savladali su Mađarsku 12:9 u drugom kolu finalnog turnira Svjetske lige u Budimpešti.

To je drugi trijumf crnogorske reprezentacije, nakon što je juče izašla na kraj sa Japanom (14:8).

“Ajkule” su bile u vođstvu nakon prvog kvartala (3:2), ali je domaćin uspio da preokrene do odlaska na pauzu (6:7).

Mađarska je u trećoj četvrtini u dva navrata dolazila do dva gola viška, da bi naš nacionalni tim uoči posljednje četvrtine vratio rezultat na egal (9:9).

Izabranici Vladimira Gojkovića tu nisu stali, već su u sjajnom ritmu, bez primljenog pogotka, odigrali završni period utakmice i na kraju trijumfovali sa ubjedljivih 12:9.

Svi igrači dali su svoj doprinos, a samo se dvojica nisu upisali u listu strijelaca. Najefikasniji Mlađan Janović sa tri pogotka, dva je dao Đuro Radović.

Crnogorska selekcija će sjutra, u trećem kolu, odmjeriti snage sa Australijom koja je danas bila bolja od Japana sa 11:7.