Vaterpolo

Hrvatska bolja od “ajkula” u sparing meču

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore porazom od Hrvatske u kontrolnom meču rezultatom 12:10 zaključila je 2022. godinu.

“Barakude” su pitanje pobjednika riješile minut i po prije kraja treće četvrtine kada je Ivan Krapić pogodio za 11:6.

U finišu utakmice “ajkule” su se približile na 12:10, a poslije odličnog presinga i oduzete lopte (1.17 do kraja), napad za minus jedan brzopleto je završen.

Dvostruki strijelci bili su Vuk Drašković, Savo Ćetković i Dušan Matković, a mrežu aktuelnog evropskog prvaka tresli su još Aleksa Ukropina, Đorđe Stanojević, Danilo Radović i Jovan Vujović.

Selektor Vladimir Gojković je u Zagrebu dao šansu prvenstveno igračima iz domaće lige.

Našu selekciju naredne godine očekuje učešće na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki, Evropskom prvenstvu u Izraelu, kao i u novoformiranom takmičenju Svjetskom kupu.